У Тернополі показали «Гніздо горлиці»

Автор:     Опубліковано: 4 листопадаа 2016 о 19:11    576 переглядів

Допрем’єрний показ фільму «Гніздо горлиці» відбувся у Тернополі, у рамках І всеукраїнського форуму «Кінохвиля». Стрічка піднімає актуальну для нашої країни проблему еміграції. Головна героїня – заробітчанка з Буковини Дарина. Фільм знімали з кінця 2013 року до 2015-го. Перед тим ще рік тривала робота над доопрацюванням сценарію, розповідає режисер Тарас Ткаченко. За сюжетом, дія відбувається в Україні, на Буковині, та в Італії. Вижниця, Виженка, Чернівці та Генуя – саме там проходили зйомки.

ТАРАС ТКАЧЕНКО, режисер:

«Ми дуже часто застосовували цей прийом – занурення наших персонажів в реальне документальне середовище. При чому, це був дуже ризикований прийом, він майже некерований. Але завдяки цьому в вас є це відчуття документальності того, що відбувається. Великдень у Виженці був знятий абсолютно в справжній Великдень. Тобто, оці всі люди там, що святять – все це правда. Ми просто «вставили» наших акторів в людей, які прийшли паску святити. Так само в Генуї було знято в церкві оцю службу Божу, це теж правдива служба Божа».   

Бувало, розповідає Тарас Ткаченко, що самі люди підказували якісь нові ідеї.

ТАРАС ТКАЧЕНКО, режисер:

«Анекдот про болгарку чули? Мені на Косовському базарі його розказали. Чоловік щось продає, каже: а що ви купуєте, нащо вам це дрантя треба? Ми кажемо: та ну як, кіно знімать нам, реквізит. А про що кіно? Та, кажемо, про українську заробітчанку. О, я тобі анекдот розкажу. Ну, це – найпристойніший, який ми могли розказати в кіно, бо було ще пару непристойних. І саме заробітчанських. Це вже говорить про те, що, знаєте, люди потихеньку це все на гумор переводять, це вже фольклор є. Можна сказати, що є заробітчанський фольклор».        

Участь у фільмі, крім українських, взяли і італійські актори.

ТАРАС ТКАЧЕНКО, режисер:

«На роль Алессандро планувався інший артист, це такий Ігнаціо Оліва, дуже відомий італійський артист. Він дуже хотів, але він не зміг. І тоді ми несподівано для нас знайшли Мауро Чіпріані. Я на сьогодні абсолютно не жалкую, тому що я думаю, що він надзвичайно точний. Він дуже класний в ансамблі. Дмитро і він – вони якісь такі рівні в цьому, між ними дійсно складно обрати. Ліна Бернарді – вона така зірка італійська. Вона в молодості дуже багато знімалася, знімалася в італійській класиці».      

Роль головної героїні, заробітчанки Дарини, виконала актриса Римма Зюбіна.

РИММА ЗЮБІНА, актриса:

«Як актриса, яка 25 років знімається в кіно і у якої 80 ролей, я вам скажу, що це – перша, правдива, справжня Римма Зюбіна, така, яка є, а не оці постійні «хі-хі, ха-ха» на подтанцовках у московських артистів».

До слова, цьогоріч на Одеському кінофестивалі журі визнало кінострічку «Гніздо горлиці» кращим українським фільмом.  Тернополяни ж зможуть побачити картину з 10 листопада – саме тоді вона вийде у всеукраїнський прокат.

 

 

залишіть коментар