У Тернополі поляки поділилися своїм досвідом децентралізації

Автор:     Опубліковано: 30 листопадаа 2016 о 19:43    581 переглядів

Делегація із Підкарпатського воєводства Республіки Польща. відвідала Тернопільщину.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Чому цікаве воєводство Підкарпатське? Перше – це одне з найбільших, провідних воєводств в Польщі. Це воєводство залучило більше 40 мільярдів євротехнічної допомоги Європейського Союзу на реалізацію різного роду інвестиційних проектів в цьому воєводстві».    

Крім того, стверджує Степан Барна, Підкарпатське воєводство є провідним з точки зору реалізації адміністративно-територіальної реформи. Відтак, для Тернопільщини їхній досвід корисний. Про польський досвід функціонування децентралізованих органів місцевого самоврядування говорили, зокрема, і під час тематичного семінару в ОДА.

МАРІЯ КУРОВСЬКА, віце-маршалек Підкарпатського воєводства (Польща):

«Ту стежку, на яку вийшла Тернопільська область та Україна, ми пройшли 25 років тому. Ми створили громади, у нас вони називаються «гміни». Результати на теренах і Польщі, і нашого воєводства дуже добрі. Передача влади у руки громад, це добра дорога до того, щоб люди відчули себе господарями на своїй землі. Вони зацікавлені у розвитку своїх місцевостей, міст. А добробут у цих місцевостях згодом творить добробут в цілому регіоні».

Також, розповідають в облдержадміністрації, Польща була і залишається нашим стратегічним партнером. Зі слів Степана Барни, сьогодні вона займає перше місце по кількості інвестицій в економіку області. Цікаво, що угода про співпрацю Тернопільщини та Підкарпатським воєводством була підписана ще у 2009-му.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«На жаль, за цей час дуже слабка була динаміка співпраці. Сьогодні ми поставили за мету відновити цю співпрацю. В мене була зустріч буквально місяць тому з маршалком воєводства Підкарпатського Владиславом Ортелем, і ми домовилися про новий етап в наших відносинах».   

Наразі в області формують делегацію, які вже у січні відвідає Жешув.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Будуть обговорюватися деталі співпраці в сфері економіки, в сфері бізнесу, обміну досвідом, освіти, і так далі. Тобто, для нас ці напрямки і надалі лишаються пріоритетними. Будь-яка можливість створення умов для бізнесу дає нам можливість забезпечити наповнення бюджетів і створити робочі місця».

 

 

залишіть коментар