У Тернополі відзначили 98-му річницю утворення ЗУНР

Автор:     Опубліковано: 1 листопадаа 2016 о 19:00    754 переглядів

1-го листопада в Україні відзначають річницю Листопадового Чину – проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. З нагоди 98-ї річниці утворення ЗУНР у Тернополі відбувся мітинг-реквієм і традиційна хода до меморіального комплексу «Могили Січових Стрільців».

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Він дуже важливий для Тернополя, терноплян. Тому, що, як тільки ці події почалися у Львові, Тернопіль одне із перших міст, яке підхопило і вже 1-го листопада майорів жовто-синій прапор. Саме тернополянин, студент Тернопільської гімназії, став автором гербу Західноукраїнської Народної Республіки. Саме на Тернопільщині відбулися найбільш значущі і успішні бої Української галицької армії, які ввійшли в історію під назвою Чортківська офензива».

Ця історична подія продемонструвала незламне прагнення українців до Незалежності, зазначає міський очільник, та відкрила шлях до спільної боротьби за соборну та суверенну державу.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Дуже важливо, щоб сучасна молодь виховувалася на цих патріотичних вчинках. Щоб вони пам’ятали історію, щоб вони зрозуміли, що, власне, завдяки створенню ЗУНР, сьогодні говорять історики, Українська держава зберегла, щонайменше, 20% території. Тому, що навіть після того, коли ЗУНР перестала існувати, завдяки тодішній українській дипломатії, вдалось зберегти для Західної України, для Галичини, для Буковини, для Закарпаття статус автономії. Навіть коли вони були поневолені іншими країнами. І це вже говорило про те, що українці про себе заявили, як про державотворницьку націю, яка має право мати свою державу».

Кілька сотень тернополян, студентів, школярів, представники духовенства, влади, урочистою пішою ходою пройшли вулицями міста: від Архикатедрального собору, через вулиці Йосипа Сліпого, Руська, Острозького, Микулинецька до кладовища.

ВАЛЕНТИНА ВАСИЛІВНА, тернополянка

«Кожного року ходимо у цій ході тому, що пам’ять про померлих – це є святий обов’язок. Тим падче, ми йдемо до козацьких могил, ми пам’ятаємо всіх тих Героїв, які загинули за Україну».

Біля могили Січових Стрільців відправили панахиду, помолились за душі полеглих і за здоров’я тих, хто сьогодні бореться за Україну.

Додамо, також цей день на заході України називають поминальним або Днем пам’яті. 1-го листопада прийнято згадувати і вшановувати померлих. Люди ідуть на кладовища, запалюють свічки на могилах близьких, а також моляться за їхній упокій. Ця традиція – спадщина, яка притаманна Галичині ще з довоєнного періоду.

 

залишіть коментар