У Тернополі відзначили третю річницю Революції Гідності

Автор:     Опубліковано: 21 листопадаа 2016 о 19:08    454 переглядів

У Тернополі відзначили третю річницю Революції Гідності. У 18-ї школі сьогодні відбувся реквієм пам’яті присвячений подіям трирічної давності. Адже саме у цей день, три роки тому у Києві повстав Євромайдан.

21 листопада 2013 року – день, який  змінив свідомість українців та  став початком Революції Гідності. Три роки тому сотні нескорених, переважно українська, патріотична молодь, вперше вийшла на Майдан. Сьогодні відтворили у своїй пам’яті події трирічної давності учні та вчителі 18-ї школи. В рамках Дня Гідності та Свободи у шкільному  тематичному музеї вони підготували низку заходів.

РУСЛАН ЗАБРОЦЬКИЙ, директор ЗОШ №18

«Цей музей Революції Гідності і Свободи. Ми його створили з метою вшанування і памяті цих людей, які дарують нам мир, подарували нам добробут і те, щоб ми завжди могли навчатися під мирним небом. Шановні і дорогі дітки, з року в рік проходить час, історія плине, але завжди в наших серцях має бути, залишатися пам’ять про цих людей, яких сьогодні ми вшановуємо».

На реквієм пам’яті у навчальний заклад прийшли чимало гостей. Серед них був і майданівець, який згодом став воїном-добровольцем АТО. Двадцятирічний Ярослав Лизун родом з Ланівців, хлопець розповідає після Майдану пішов служити в Українську добровольчу армію. Після важкого поранення в ногу, яке отримав в Авдіївці Донецької області, уже 4 місяці  перебуває на реабілітації, однак з нетерпінням чекає моменту, коли знову зможе повернутися у зону АТО, на допомогу своїм побратимам.

ЯРОСЛАВ ЛИЗУН, доброволець, учасник АТО

«Революція ще до сих пір не закінчилась, вона продовжується на даний момент, це просто був такий початок, який до сих пір ще не закінчили, но рано чи пізно з такою молоддю, як зараз, так вихована – це велике дякую батькам, вихователям їхнім, що вони так настроєні патріотично, мені дуже приємно, така молодь…Низький уклін, я впевнений, що з такою молоддю, цвітом нації нашої, рано чи пізно ми здобудемо самостійну, соборну державу».

Сьогодні, в рамках заходу, з рук шкільного мера Ярослав Лизун отримав благодійні кошти. Близько 9-ти тисяч гривень, які учням  вдалося зібрати на цьогорічному шкільному ярмарку, вони віддали  бійцям АТО. І кажуть, усіма силами, разом із вчителями, допомагати будуть і далі, адже розуміють наскільки це важливо.

ОЛЕКСАНДР РИБАК, учень 11-Б класу ЗОШ №18, мер школи

«В нашій школі проходить дуже багато акцій, таких як плетіння сітки, останнім було це шкільна ярмарка. На цю ярмарку діти пекли з батьками всякі тістечка, солодощі і продавали на цьому ярмарку, кошти з цього ярмарку ми вирішили використати в потрібних цілях, на лікування бійців»

Пригадуючи минуле, а саме події трирічної давності, хлопець розповідає, хоч і був тоді у восьмому класі, однак чітко  розумів всю суть повсталого Євромайдану, його мету та прагнення. Каже, Революція Гідності перш за все  змінила його самого.

ОЛЕКСАНДР РИБАК, учень 11-Б класу ЗОШ №18, мер школи

«Моя родина дуже активно підтримувала Майдан і тому я, як дитина, не міг цього уникнути. Ми з класом, школою ходили завжди на Майдан, правда на Тернопільський, але все ж долучались як тільки могли. Це перш за все показало, що український народ прагне волі та свободи. Для мене це перш за все зміна в собі, зміна в душі. Ми молоде покоління повинні довершити цю справу, яку почали ще раніше, мрії минулого покоління».

В рамках реквієму вшанували пам’ять  Героїв Небесної сотні. Також організували екскурсію у шкільному музеї Революції Гідності та Свободи і провели науково-практичну конференцію молодіжно-громадських організацій та учнівської молоді.

залишіть коментар