У Тернополі вшанували автора музики державного гімну

Автор:     Опубліковано: 11 листопадаа 2016 о 19:12    1 089 переглядів

У Тернополі вшанували Михайла Вербицького. На фасаді музичної школи номер 2, яка носить ім’я композитора, відкрили пам’ятний барельєф.

ВАСИЛЬ КОЧІЙ, директор Тернопільської музичної  школи №2 ім. М. Вербицького, заслужений діяч мистецтв України:

«Найвизначніший талант серед галицьких композиторів», – так у свій час сказав про Михайла Вербицького Іван Франко. Перший професійний композитор в Галичині, творчий доробок якого є вагомим внеском у духовну скарбницю національної культури України».  

АНДРІЙ ВЕРБИЦЬКИЙ, праправнук Михайла Вербицького:

«Перш за все, я зворушений дуже, вдячний, що мав таку нагоду – відкривати такий чудовий барельєф, таку пам’ятку. Дуже приємно, що не тільки у Львові, у Яворові відкритий пам’ятник. На Яворівщині теж є музична школа, у селі Залужжі, де є теж барельєф. І приємно, що пам’ять про отця поширюється».

Композитор, диригент, священик. Чи не найбільш Михайло Вербицький відомий, як творець музики державного гімну України.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв:

«Пісня, яка була написана під гітару. А, щоб перерости в гімн, вона мала перейти кордон і горнило війни 1914 року. Коли визнає влада? Перше – Карпатська Русь, 1939 рік. 2002 рік, незалежна Україна, але визнає тільки музику. І 2006 рік, після  довгих-довгих суперечок уже ми маємо те, що співає зараз від малого до великого».

Додамо, музична школа номер 2 носить ім’я Михайла Вербицького з лютого минулого року, коли таке рішення підтримали депутати на сесії міської ради. На честь композитора названа і одна із тернопільських вулиць.

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!