У Тернополі вибухнув газ

Автор:     Опубліковано: 23 листопадаа 2016 о 19:36    1 333 переглядів

Вчора у Тернополі, на «Новому світі» в каналізаційних люках вибухнув газ, без постраждалих не обійшлося.  Сьогодні причини події встановлюють. Наша Тетяна Ставінська знає більше.

ТЕТЯНА СТАВІНСЬКА, кореспондент ІНТБ

 «У вівторок, близько шостої години вечора на вулиці Чехова  стався вибух газової суміші у каналізаційних колодязях. Наразі, причину події встановлюють, а тим часом у  мешканців  майже трьох десятків вулиць понижена подача газу».

З 10 години ранку середи, у зв’язку  із проведенням аварійних робіт, внаслідок вибуху газу у частині мікрорайону «Новий  світ»  та «Центр» був понижений тиск газу, а на деяких вулицях його подачу і взагалі припинили, про це повідомляли на сайті «Тернопільміськгазу».

Внаслідок  вибуху двоє чоловіків – 28 та 38 років, отримали травми. Володимир Пилипович один із постраждалих. Хлопець розповідає, приїхав у відділення одного із банків. Рухаючись пішохідною зоною по вулиці Чехова, 8, він випадково наступив на каналізаційний люк. Далі все пригадує немов в тумані, адже отримав невимовний шок, каже люк підкинуло до рівня плечей.

ВОЛОДИМИР ПИЛИПОВИЧ, постраждалий

«Була вспишка, вибух, навіть не знаю як це назвати. Люк піднесло і мене вогнем, моя права нога знаходилася на люку, коли це було, люк відлетів і я трошки провалився, тобто нога знаходилася в каналізації. Просто впав і піднісся скоро, в шоці був, підбіг до мене хлопчина і почав снігом мене…, бо каже, що кофта горить, димиться. Я тільки в нього встиг запитатись: «Ще горить?» Він каже, вже ніби нє. Бо кофта на плечах і на локті, тобто повністю обгоріла».

Внаслідок нещасного випадку, розповідає потерпілий, він отримав опіки ІІ-Б ступеня, загальна площа ураження поверхні тіла становить 15 відсотків. Вогонь обпік частину правої  ноги, сідниці та передпліччя.

Сьогодні хлопцеві зробили першу операцію, медики кажуть, наразі стан його здоров’я в нормі, однак прогнозують ще не одне оперативне втручання.

АНДРІЙ КОВАЛЬЧУК, завідувач відділення опікової травми та пластичної хірургії міської лікарні швидкої допомоги

«Роботи звичайно біля нього буде багато, наступна операція планується наступного тижня. Прогнозуємо близько 1,5 місяця буде тривати лікування, звичайно період реабілітації може тривати і рік, і півтора, до двох років. Зараз у пацієнта розвинувся такий патологічний стан, називається опікова хвороба, тобто токсини всмоктуються в кров з опікових поверхонь, з ураженої шкіри. Звичайно ми призначаємо деякі ліки, внутрішньо-венні переливання, замінники препаратів крові, проводимо оперативні втручання, перев’язки, застосовуємо різні абсорбенти і різні медикаменти, які забезпечують регенеративний ефект в проекції ран».

Лікар додає, зараз головне, щоб не було ускладнень, і вони докладають до цього максимум зусиль.

Ну, а щодо мешканців мікрорайону, де сталась подія, то люди кажуть, люки вибухали один за одним. Пан Володимир живе в будинку на вулиці За Рудкою, пригадує, почув звук вибуху, затремтіли вікна. Чоловік подумав, що на його кухні зірвався газовий котел.

п. ВОЛОДИМИР, мешкає на вул. За Рудкою, 14-А

«Прошу подивитися це під моїм вікном ось цей люк і це наслідки вчорашнього вибуху. Перед вами ще одна кришка лежить і перед вами один люк, через дорогу маєте наступний люк – вже хтось поставив на місце. Це моє вікно одне, це моє вікно друге, все грязне, чорне, а кришка долітала аж на верх, вона піднялася на висоту метрів 5 десь. Зранку почали вести роботи, на вулиці Чехова, ну і мабуть хтось знав, що є якась проблема з газом, то могли прийняти якісь міри, щоб безпечно це все було для людей, за це ніхто не відповідає».

У «Тернопільміськгазі» причини виникнення такої ситуації на разі  не називають. А у поліції та державній службі з надзвичайних ситуацій кажуть – ведеться слідство, за фактом вибуху газу розпочали кримінальне провадження.

ОЛЕГ СОРОКОВИЙ, заступник начальника УПП у м. Тернопіль

«За попередньою інформацією проводились роботи з газовою системою,  на перехресті вулиць Крушельницької та Чехова, внаслідок чого було розгерметизовано газову систему і в каналах «Укртелекому» накопичилась маса газу і сталася детонація цього газу, внаслідок чого вибухнули ці люки. Наразі, ситуація контрольована, локалізована, цілу ніч було обмеження руху на даній ділянці, зараз ситуація нормалізована».

ІРИНА КРУПА, помічник начальника Управління з питань зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю УДСНСУ в області

«Спалах спостерігався в трьох колодязях, всього пошкоджено 12, на місті працювали рятувальники Державної пожежної частини та аварійно-рятувального загону Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області, а також оперативна група Тернопільського відділу, працівники оперативно-координаційного центру та інші аварійні служби. Обставини та причини виникнення даної події з’ясовує слідство».

 

залишіть коментар