Учасники АТО розповіли про свої проблеми

Автор:     Опубліковано: 1 листопадаа 2016 о 19:00    671 переглядів

В Раду учасників Антитерористичної операції при облдержадміністрації входять представники громадських об’єднань учасників АТО зі всіх районів області. На засіданнях бійці обговорюють свої проблеми чи актуальні питання з представниками влади.

ЮРІЙ ЮРИК, заст. голови Тернопільської ОДА:

«В нас принцип прийнятий такий, що, по великому рахунку, ми реагуєм на всі проблеми людей-учасників АТО відразу, ми не чекаєм на нараду. Наради потрібні для того, щоб ми окреслили коло проблем, які нам треба вирішувати не індивідуально, а загалом. Через програми, через те, що, по великому рахунку, ми можем з бюджету обласної ради вирішити чи з інших наших форматів».

Чимало уваги в черговому обговоренні приділили земельним питанням, матеріальній підтримці та соціальному захисту.

ЯРОСЛАВ РАТУШНИЙ, представник ГО «Побратими України»:

«Зараз актуальні ще теми – лікування. Там дуже багато проблем, тут в нас в диспансерах зараз рішається питання, можливо, віддадуть нам санаторій під учасників АТО. От. Будем рішати ті питання».

АЛЛА ЧОНГАР, волонтер:

«В медичній сфері, коли привозиш хлопців – тобі можуть сказати: Хто тебе туди посилав? Висказати своє недовольство, що то посеред ночі. Є завідуюча лікарні, яка не хоче чути. Вона чує через раз».

Також бійці попросили списки тих, чиї діти мали можливість відпочити, скориставшись пільгами.

АЛЛА ЧОНГАР, волонтер:

«Ви сьогодні були свідками. Там був Іловайський котел, там був Дебальцево, була Саур-Могила, Луганський аеропорт, Донецький аеропорт, було 2 кіборга – їхні діти не їздили».

Учасники Ради кажуть, такі випадки трапляються через недобросовісність представників влади, тих чи інших організацій, на місцях.

АЛЛА ЧОНГАР, волонтер:

«Якщо взяти верх влади, можна так сказати, нас чує, то не вся інформація доходить до низу, але навіть коли вона доходить до низу, то не всі працівники певних органів мають бажання її виконувати. Бо в когось робочий день закінчився, хтось на лікарняному. Зазвичай, телефонують якщо то забите село, телефонують до мами, що є поїздка закордон, вона каже, то вибачте, в мене нема закордонного паспорта. Але є друге – нема зараз закордонного паспорта, цю дитину можна записати на слідуючу поїздку і Іван Богданович з міграційної служби дуже добре йде на допомогу».

ЯРОСЛАВ РАТУШНИЙ, представник ГО «Побратими України»:

«В основному, я ж кажу – земля. Земля, я не сказав би, що то саме основне. Воно рішається, деякі сільради хитро роблять – собі більше, АТОвцям менше. Вони, може, рахують, що вони більше заробили це. А так – головне дружно бути – переборемо».

Після чергової демобілізації вже до кінця року в області буде близько 5 тисяч учасників АТО.

залишіть коментар