В обласному центрі висадили «Алею волонтерів»

Автор:     Опубліковано: 3 листопадаа 2016 о 19:00    559 переглядів

У сквері Кобзаря, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, висадили дванадцять дерев: десять слив та два клени, а присвятили акцію волонтерам. Відтак у Тернополі тепер є «Алея волонтерів».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Першими меценатом, волонтером в новітній історії Тернополя був волонтер Американського корпусу Миру Джон Звожек. І саме він запланував озеленення цього скверу тому, що тут раніше була стара, зруйнована доріжка. Він запланував як її озеленити. На жаль, тоді не було такого посадкового матеріалу, який він пропонував. Зараз такий матеріал є. Тому, враховуючи його пропозиції, враховуючи пропозиції екологів-ландшафтників, посадили сьогодні червонолисту сливу і декілька кленів рідкісної породи».

До акції присвяченої волонтеру корпусу Миру США Джону Звожеку долучилась і його дружина.

АЛЛА, дружина Джона Звожека

«Ну от, ремонти цього скверу – його заслуги. 1,5 тисячі саджанців в парку Шевченка висаджено, він з Уманні привозив, його заслуги. Магнолії – його заслуги. Отам дві жінки сиділи, одну вкрали, його заслуги. В Карітасі він дуже багато працював. Сиротам скільки помагав».

Жінка радіє, що заслуги її чоловіка оцінили і втілили у життя заплановане ним озеленення цього скверу.

АЛЛА, дружина Джона Звожека

«Він був архітектором в Сполучених Штатах. 40 років пропрацював в штаті Нью-Джерсі місто Прінстон, мав стосунки із Прінстонським університетом. 18 років в Прінстоні він щопонеділка ходив у госпіталь для бідних, з 17-ї до 20-ї години, три години, безкоштовно працював. 18-ть років – не 18 днів і не місяців. 18 років. Така він людина був».

Сама жінка з Черкас. Розповідає, коли познайомилася із Джоном працювала директором школи.

АЛЛА, дружина Джона Звожека

«Чоловік за рік до цього помер, так само, як дружина Джона. Так ми зустрілися. Він подивився і сказав: «Якщо ця жінка немає чоловік, то буде моя. Потім він запропонував одружитися і виїхати в Америку. Одружитися згодилася при умові, що я буду жити з ним на Україні. В Америку я жити не поїду. Він сказав» «Добре, я міняю країну, а ти місто».

В 1999-му вони переїхали у Файне місто. 30 серпня 2006-го волонтера не стало. Джон Звожек один із відомих діячів, чиє ім’я залишиться на сторінках історії Тернополя. Висаджену алею присвятили й іншим волонтерам, яких в Україні за останні роки з’явилося чимало.

ЮРІЙ КУЛИК, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО

«Ви знаєте, по-перше, я вам скажу, що це є визнання. Бо після певних подій багато хто і багато що, було сказано про волонтерів. Ми хочемо продовжувати цю роботу і це буде ще один з мотивів тих, який залучить до волонтерства інших людей». 

 

залишіть коментар