В пологових будинках не лише видаватимуть свідоцтва про народження, а й оформлятимуть реєстрацію

Автор:     Опубліковано: 23 листопадаа 2016 о 19:36    292 переглядів

Про здобутки та зміни відзвітували в Головному територіальному управлінні юстиції в області. Зі слів начальника управління Едуарда Кольцова, навесні завершився процес передачі повноважень у сфері державної реєстрації на місця. На Тернопільщині ліквідували 14 районних, міськрайонних управлінь юстиції. З 1 травня 134 нотаріуси отримали право вчиняти дії у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області:

«18 сільських і селищних рад створили в себе відповідні підрозділи, які теж мають право займатися вказаними діями. Крім цього, в 17 райдержадміністраціях діють зазначені підрозділи, приймають документи 21 Центр надання адміністративних послуг, фактично, в кожному районі і в обласному центрі, 4 міських ради і 5 акредитованих суб’єктів. Що це нам дало? Ми розвантажили повністю всі черги. Реально, зараз черг нема».  

Розповіли в управлінні і про свої сервіси. Зокрема, один із таких – електронний апостиль. З початку року видали майже 3 з половиною тисячі таких документів.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області:

«Це досить серйозна цифра. Дуже багато людей, звернувшись в наш підрозділ, не мають більше ніяких проблем з отриманням цих документів, тому що раніше, ви знаєте, треба було їздити до фірм-посередників, просити, вони там на Київ відправляли. Ну, матеріально і морально воно було не дуже комфортно. А зараз за 51 гривню на протязі дуже короткого періоду часу видаються зазначені документи».

Також з минулого року діє послуга подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в режимі «онлайн». За допомогою відповідного веб-порталу до відділів ДРАЦС було подано майже 140 заяв, з них 50 – щодо державної реєстрації шлюбу.

Крім того, з грудні 2015-го свідоцтва про народження дітей почали видавати у пологових будинках: спершу – у міській лікарні №2, далі – у райцентрах та в обласному перинатальному центрі. Наразі у пологових Тернополя та області вручили понад 1700 свідоцтв. Також перші документи видають сільські ради та підрозділи ДРАЦС.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області:

«З вчорашнього дня в нас запрацював новий сервіс. Крім того, що ми в пологових будинках видаємо свідоцтва про народження дитини, ми також оформляємо реєстрацію. Раніше, щоб оформити реєстрацію, треба було йти на Шевченка, 1 від міської ради, в їхній сервісний центр. Зараз матері не потрібно нікуди йти, безпосередньо в пологовому будинку ми приймаємо документи, і вчора перший документ такий був вже виданий безпосередньо в пологовому будинку».

Також триває реформа державної пенітенціарної служби. Зі слів Едуарда Кольцова, на базі ліквідованих обласних управлінь будуть створені міжрегіональні управління, які будуть об’єднувати декілька областей.

 

залишіть коментар