В Тернополі на Текстильній люди ходять з ліхтариками

Автор:     Опубліковано: 25 листопадаа 2016 о 19:10    623 переглядів

Пізня осінь, темніє швидко, водії користуються світлом фар. По місту працюють вуличні ліхтарі, горять вивіски, і оскільки на дорогах машин чимало – світла не бракує. Але як тільки водій потрапляє на дорогу, де у нього лише свої фари і зустрічного автомобіля, що також завдає клопоту, тоді необхідно бути дуже обережним.

НАТАЛКА ЄДНАК, кореспондент ІНТБ:

«У темну пору доби, під час опадів або туману, як зараз, видимість для водія автомобіля значно погіршується. Особливо на тих ділянках, де немає вуличного освітлення. Як, до прикладу, тут, на вулиці Текстильній у Тернополі».

Це ділянка дороги в районі Тернопільської митниці. Пішохідний перехід є, але сказати, що його добре видно пішоходам – не можна. Ті люди, які на Текстильній часто, зізнаються – ввечері тут ходити не дуже зручно.

АНДРІЙ, пішохід:

«Є проблемою, бо якщо йти туа, то трошки погано, як машини їдуть. Погано видно».

ДМИТРО, пішохід:

«Тут, всього-на-всього 2 гуртожитки є. Я в одному живу. Стільки фірм тут, людей купа є. Ну, йдеш, береш якийсь ліхтарик, ну, то вже сам по собі вже знаєш. То опасно переходити, отак».

Відсутність освітлення на Текстильній є не єдиною проблемою. Ще одна – відсутність тротуарів на деяких ділянках вулиці. Тобто, люди змушені ходити проїжджою частиною. Днями це стало причиною ДТП.

ОКСАНА СМІЛЬСЬКА, прес-секретар УПП в м. Тернопіль:

«На вулиці Текстильній збили 2-х пішоходів – 18-ти і 26-ти років. В обох лікарі констатували закриту черепно-мозкову травму та струс головного мозку. ДТП сталося, внаслідок того, що вони не дотрималися ПДР – вони рухалися по краю проїзної частини в темну пору доби».

Оскільки на Текстильній збудували тролейбусну лінію, то і освітлення там запланували оновити. Опорні стовпи вже є. Директор КП «Тернопільелектротранс» запевняє, незадовго ліхтарі запрацюють.

АНДРІЙ МАСТЮХ, директор КП «Тернопільелектротранс»:

«Заправка одна освітлена, друга заправка освітлена, «Екотерн» чи як там – територія освітлена, митні склади освітлені. Тобто, на тротуарі світло є. Вздовж дороги не освітлено, вздовж дороги тротуари не освітлені, тому що ми завершуєм будівництво. Ми працюєм в відповідності до чинного законодавства. Подано декларацію на будівництво, ведуться монтажні роботи, як тільки буде введено в експлуатацію – подасться світло. Все.

  • А Ви приблизно можете сказати коли?
  • Приблизно можу сказати – протягом тижня-півтора. Десь отак».

Тим часом, некомфортно на Текстильній і водіям.

БОГДАН, водій:

«-Бракує тут вуличного освітлення. Бракує. Чесно.

-Якщо дорогу переходить людина вночі?

-Страшно.

Пан Богдан водій із майже 20-річним досвідом. Розповідає, попри те, що пішохода в таких умовах побачити важко, то і вчасно загальмувати стає не просто.

БОГДАН, водій:

«В літній період – ще так, в зимовий період – тормозний шлях, відповідно, трохи довший і водій не встигне навіть відреагувати так, як побачить пішохода. Складно, складно. Зимою треба бути дуже обережним. Я би просив пішоходів всіх, хто може це в зимовий час і отак-от туман, ввечері це бути уважним, як ніколи».

Бути уважними як пішоходів, так і водіїв просять і тернопільські патрульні. За їхньою статистикою з вересня у нашому місті внаслідок ДТП постраждали 30 осіб. Одна людина загинула.

залишіть коментар