Військовослужбовці через суд вимагають розірвання контракту

Автор:     Опубліковано: 24 листопадаа 2016 о 19:57    994 переглядів

Наприкінці літа ми вже розповідали про чотирьох тернопільських військовослужбовців, які через суд намагаються розірвати контракти. Тоді колегія суддів вирішила зупинити розгляд справи. Сьогодні позивачі знову шукають справедливості у стінах Феміди.

Микола Сивирин, як і його побратими, підписавши контракт про проходження військової служби у Збройних силах України, виконував, запевняє, всі його вимоги. Кілька місяців був в зоні проведення Антитерористичної операції, після чого перебував на місці дислокації військової частини. Однак, пояснює чоловік, умов підписаного контракту дотримувалаcя лише одна сторона – військовослужбовці.

МИКОЛА СИВИРИН, військовослужбовець (позивач):  

«Умови, в яких поселили були жахливі, форму військову видали аж через п’ять місяців після укладання контрактів, що є грубим порушенням тому, що військову форму і амуніцію повинні були видати зразу по прийому на  службу. Зброю по сьогоднішній день не видали, не записали, хоча, коли ми були в зоні АТО вони нам видавали».

Після неодноразових звернень до командування, контрактники, а їх таких одинадцять з різних областей України, четверо з яких тернополяни, написали заяву у військову прокуратуру для проведення перевірки частини, у якій служили. Адже причин для обурення, підкреслює Микола Сивирин, хоч лопатою загрібай. Такий крок, не на жарт, розізлив керівництво. Контрактників просто «викинули» з військової частини, розповідає заявник.

МИКОЛА СИВИРИН, військовослужбовець (позивач):

«Не розрахувавши, не надавши нам грошових атестатів, не надавши нам продуктових атестатів, виключили зі списків частини, що є грубим порушенням інструкції про переведення військовослужбовця з однієї військової частини в іншу. Знову ж таки, ми звернулися у військову службу правопорядку і повідомили про дане правопорушення. Повідомили військову прокуратуру, так, як нас, не пускали на територію частини, змушенні були переїхати на місце постійної прописки. Зокрема я переїхав у Тернопіль, де став на облік військової служби правопорядку і повідомив про своє перебування, як військовослужбовець».

Після цього чоловіки пішли в суд із вимогою розірвати контракти про проходження військової служби у Збройних Силах України. Нагадаємо, влітку провадження по справі за рішенням суду зупинили до отримання додаткових доказів, а саме матеріалів перевірки військової частини прокуратурою Південного регіону.

МИКОЛА СИВИРИН, військовослужбовець (позивач):

«Кожен раз представники Міністерства оборони змінюють свої претензії до нас. Спочатку вони казали, що взагалі не розглядати дану справу так, як зараз в країні проходить особливий період. Хоча дане положення спростоване кількома судами по Україні. Будемо добиватися, щоб Закон діяв, щоб умов контракту Міністерство оборони дотримувалися, щоб люди, які довели до того, що значна частина військовослужбовців подали на розрив контракту, понесли відповідальність».

Микола Сивирин додає, він, разом з іншими побратимами, ще з липня, не отримують зарплати.

МИКОЛА СИВИРИН, військовослужбовець (позивач):

«Я є батьком трьох неповнолітніх осіб. У зв’язку із тим, що військова частина, Міністерство оборони, вже 5-й місяць не виплачує мені зарплату, порушуючи умови контракту, це як додаткова вимога, що залишили, фактично, сім’ю без засобів для існування. Це як ще один аргумент, що Міністерство порушує умови і позбавляє мене законного права на працю».

З початку підписання контракту зарплату, кілька місяців, отримували, однак, пояснює адвокат позивача, без розшифровок: скільки і за що.

АНДРІЙ ЯВОРСЬКИЙ, адвокат позивача:

«Військова частина посилається, що виплатила підйомну допомогу у розмірі грошового забезпечення військовослужбовця за місяць, в той час, вони не зазначають, яке саме, на той період, становило грошове забезпечення на місяць. Просимо, по-перше, зазначити, який встановлений розмір посадового окладу військовослужбовця, позивача. Розмір його премій, надбавок, за що саме, крім того, зазначити, коли було виплачене грошове забезпечення».

Представників ані Міністерства оборони України, ані військової частини на засіданні не було. Останні, щоправда, подали клопотання про проведення слухання без їхньої присутності, просили залишити позов без розгляду, а якщо слухання продовжать, просять у відмові задоволення вимог в повному обсязі. Суд у клопотанні відмовив і повторно викликатиме представників обох відповідачів на наступний розгляд справи – 12-го грудня.

залишіть коментар