Віряни готуються до зустрічі свята Різдва Христового

Автор:     Опубліковано: 28 листопадаа 2016 о 19:05    853 переглядів

28 листопада розпочався Різдвяний піст. Зі слів священнослужителів, у цей час кожен християнин повинен проаналізувати, для чого він входить в цей піст, поставити перед собою якусь мету, ціль та спробувати заглибитися в правдиву мотивацію посту.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці (УГКЦ):

«Знаєте, є дуже таке цікаве послання, яке написав апостол Яків. Він каже про віру, яку дуже часто навіть мають і біси. Тому що вони вірують, що Господь Бог є Богом, месією, спасителем. Але ця віра їм нічого не змінює в житті. Дуже багато людей констатують свою віру в Господа Бога, але ця віра не визначає їхнього життя, вона не змінює стиль їхнього життя. Вони залишаються на тому місці, на тому щаблі, якому були раніше».    

Віра, стверджує отець Олег Харишин, – це шлях до Бога. І піст нам дає дуже багато засобів для її вдосконалення. В першу чергу, це молитва. Якщо вона була розсіяна, поверхнева, поспішна – має стати щирою та уважною. Також – утримання від споживання певних страв.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці (УГКЦ):

«Згідно постанов партикулярного права в нашій церкві, власне, середа і п’ятниця – зобов’язується не споживати м’ясних страв. Отже ж, кожна людина також розуміє, що, коли я не їм певні страви – це не тому, що я хочу дотриматись якоїсь певної дієти, зробити користь своєму організмові, а, в першу чергу, я намагаюся опанувати своє чрево, тобто бути людиною, яка керує своїми пристрастями, яка відкидає їх, може ними панувати, а не що ті пристрасті нами керують».   

Ще один засіб, який, каже отець Олег Харишин, допомагає людині наблизитися до Бога – це милосердя.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці (УГКЦ):

«Знаємо, що і свято Миколая наближається, знаємо, що, зрештою, є дуже багато людей, які є в нашому житті, але дуже часто ми їх не бачимо. Отже, час Різдва – це відкрити очі на той навколишній світ, побачити потребуючих і страждущих. Це не означає, що ми повинні їхати в якісь африканські країни, де там говориться про те, що є голод. Тому що і в нашій Україні є багато людей і нагод, можливостей це милосердя зробити».   

Завершується піст 6 січня, в переддень великого свята Різдва. Це, наголошує священнослужитель, день особливо строгого посту. Разом з тим, отець Олег Харишин зауважує: є категорії людей, які не зобов’язані постити. Це діти до 14 років, люди старшого віку, яким вже виповнилося 60, люди, які живуть на милостиню і не харчуються із власного столу, ті, хто в далекій подорожі і не можуть передбачити, що споживатимуть, тяжко хворі, люди, які перебувають на лікуванні чи мають певні проблеми зі здоров’ям, а також – вагітні жінки та матері, які годують дітей.

 

залишіть коментар