Один із традиційних символів Нового року – ялинка. Хтось звикло ставить вічнозелене живе деревце, а хтось надає перевагу штучним. Вирушаємо на ринок, де є чималий вибір новорічних красунь.
ЛЕСЯ, продавець:
«Ялинки в нас є дешевші, є дорожчі. Відповідно, є наші, закарпатські ялинки, є ялинки дніпропетровські. Дніпропетровська йде дорожча, закарпатська наша йде дешевша. – А в чому різниця їхня? – Відповідна якість. Бачите стоїть дві ялинки: закарпатська і дніпропетровська зовсім інакша якість, інакший матеріал, повністю все інше».
Отож, візьмемо для прикладу ялинку висотою метр 50, закарпатська обійдеться у 260 гривень, а от за дніпропетровську доведеться заплатити майже вдвічі більше – 550 гривень. Якщо вирішили придбати дерево заввишки два метри 30 сантиметрів, то витратите на нього тисячу сто п’ятдесят.
ЛЕСЯ, продавець:
«Є білі, є зелені, є зелені з білим напиленням, є чисто зелені, є зелені з салатовим напиленням. – Біла ялинка, наприклад, скільки обійдеться? – Біла ялинка, якщо метр 80, то 690 гривень».
Найпопулярніші, зазначає пані Леся, із білим напиленням. Після того, як визначилися із ялинкою, йдемо по декорації. Тут вибір чималий, аби б лише коштів вистачило. Спершу, щоб новорічна красуня сяяла, потрібно придбати електрогірлянду.
АНДРІЙ, продавець:
«Електрогірлянди є китайського виробництва, зроблені для Європи. Ну, досить широкий вибір є».
Продавець Андрій розповідає, зараз, в основному, купують лед-гірлянди, тобто діодні, адже, пояснює, вони економніші і витриваліші в умовах холоду.
АНДРІЙ, продавець:
«Розміри, від 50 гривень, практично ось така, на маленьку ялиночку, до 6 метрів гірлянда на 100 елементів, 100 діодів. Ну і потім є гірлянди з різними виробами: сніжинки, зірочки. Ну, відповідно, трошки дорожчі. Є різні гірлянди для дворового оформлення будинків, для вікон».
Світлові гірлянди для двору в середньому обійдуться у три сотні. Є також гірлянди на батарейках вартістю 80 гривень. Переходимо до вибору новорічних прикрас. До слова, продавці запевняють, ціни на них майже не змінилися. В більшості пропонують пластикові іграшки, пояснюють – практичніше і дешевше від 5-ти до 15-ти гривень за одну кульку. Можна взяти набір із 16-ти куль за 90 гривень. Як і скляні, прикраси ручної роботи, будуть дорожчими.
ОЛЕНА, продавець:
«Дерев’яна іграшка, цього року модні дерев’яні і з натуральних матеріалів прикраси. Така іграшка – це вручну все розмальоване, основа йде дерев’яна, вручну розмальована, то вже 20-25 гривень така іграшка»
Останній штрих. Буси на ялинку довжиною 10 метрів вартуватимуть від 50 гривень, дощик, в залежності від діаметру, від 10-ти гривень за 2 метри.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.