До кінця року у Тернополі встановлять майже 60 загальнобудинкових теплових лічильників

Автор:     Опубліковано: 6 Грудня 2016 о 19:05    752 переглядів

Суттєве підвищення тарифів на послуги централізованого опалення змушує людей думати про способи економії. Одним із них може бути встановлення загальнобудинкового теплового лічильника.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

 «Ми маємо тариф для всіх будівель не тільки у розрахунку на один метр квадратний за місяць, але і в розрахунку на одну одиницю тої теплової енергії, яку будинок використав гарячої води. Ми маємо такий і такий тариф, в залежності від того чи є прилад обліку, чи його немає. В числах вони однакові, тобто тариф для метра з тарифу на гігакалорію. Діленням загальної кількості квадратних метрів, по Тернополі, на цю величину, вони не відрізняються між собою. Просто лічильник показує фактичне споживання».

Отож, для мешканців зі встановленими загальнобудинковими лічильниками тариф становить 1249 гривень 15 копійок за одну гігакалорію. Тернополянам, помешкання яких не мають засобів обліку, розрахунок проводять за ціною 30 гривень 52 копійки за квадратний метр при середній температурі -0,5 (нуль цілих п’ять десятих) градусів. Як правило, сума платежів для мешканців із встановленими лічильниками виходить менша. Однак, із правил завжди є винятки.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«То ми намагаємося, сьогоднішні документи нормативні, у відповідність того, що ми рахуємо по нормі, привести тим показам, ніби-то лічильника, який він би показував, якщо б стояв. Ситуація наступна: тут ми для всіх однаково змінюємо цифру, а лічильник на кожен будинок буде показувати своє. Тобто сподіватися, що два поряд стоячих будинки, якщо один має широку сторону на північ, а другий на південь, будуть показувати одне – ні. Вони можуть показати різницю у 20-30% в оплаті за теплову енергію».

Андрій Чумак пояснює, це залежить від різних факторів, зокрема, від того наскільки захищений будинок. До прикладу, якщо стіни, підвал та дах будівлі не утеплені, тепло довго не затримуватиметься, відповідно, рахунок за опалення може бути більший, аніж це було б за нормами.

СНХ АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Рахує лічильник всю теплову енергію, яка заходить в будинок. Це все, що залишається в підвалі, в коридорах, в квартирах, на технічному поверсі, що проходить на трубопровід. І він рахує, виходячи з показників температури води гарячої, яка використовується для опалення, мається на увазі, гарячу воду, ми теж гарячу воду гріємо, поступає в будинок, потім міряє температуру води, яка виходить з будинку. Таке спрощене пояснення. Визначає певні коефіцієнти у спеціальному приладі і множить на кількість того теплоносія води гарячої, який через цей будинок за певний час пройшла».

Наразі, у Тернополі проводять облік по шести будинках, де лічильники встановили ще минулими роками.

СНХ АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Там є різні випадки. Є випадки, по чотирьох з них, коли є рахунки менші, ніж це було би по нормі обчислено у цьому місяці. А є два випадки, де це значно гірше, ніж це було би обчислено по нормі».

Понад шість десятків будинків у місті, до кінця 2016-го, обладнають тепловими лічильниками, однак, обліку по них цього опалювального сезону ще не проводитимуть. Андрій Чумак зазначає, у планах Уряду, встановлення теплових лічильників у всіх будинках.

 

залишіть коментар