Депутати міської ради прийняли низку програм на наступні роки

Автор:     Опубліковано: 16 Грудня 2016 о 19:23    593 переглядів

Депутати Тернопільської міської ради зібралися на, скоріш за все, останню у цьому році сесію. Спершу обранці дали слово пластунам, які принесли Вифлеємський вогонь миру.

«Бажаємо вам гарної роботи, і аби Вифлеємський вогонь миру, який ми привезли з Відня, поширюємо по всій Україні, освітлював вам шлях і зігрівав у роботі для розвитку Тернопільщини і України».

В свою чергу, міський голова запевнив, що вогонь знаходитиметься на першому поверсі міської ради, і взяти його частинку додому зможе кожен охочий. Після цього Сергій Надал виступив зі зверненням до депутатів та тернополян, у якому, зокрема,  підбив підсумки року, що минає.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«В місті відбуваються масштабні ремонтні роботи, активно впроваджується програма термомодернізації і енергоефективності, розвивається транспортна, відпочинкова, адміністративна інфраструктура. Робиться все, щоб влада стала прозорішою, відкритішою. Громада отримує реальні інструменти для контролю і впливу на рішення, які стосуються місцевого самоврядування. Нас відзначають, як одне з кращих міст України для розвитку підприємництва. Тернопіль став надійним партнером для багатьох міжнародних фінансових структур. Місто перетворюється в культурний і освітній центр».  

Зі слів міського голови, позитивні зміни повинні тривати і у наступному році. Працювати, наголосив мер, доведеться в непростих умовах, адже новий рік несе нові виклики.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Суттєво зросте навантаження на місцеві бюджети. Нам прийдеться повністю отримувати школи і медичні заклади. При цьому податкова база для наповнення бюджету  не зазнала суттєвих змін. Набагато складніше буде шукати кошти для проектів розвитку міста. Новий рік принесе нам нові виклики, і ці виклики вимагають прийняття оперативних і рішучих заходів. Міська рада повинна залишатися центром командної спільної роботи і центром прийняття рішень. Тернополяни, як і всі українці, втомилися від різних політичних чвар і їм потрібна наша спільна, злагоджена позиція, спільна робота».

Також Сергій Надал закликав обранців пам’ятати про те, що усі рішення, які ухвалюють в стінах міськради, мають прямі наслідки для всього міста. Після цього депутати приступили до формування порядку денного. Процес був непростим, довелося навіть робити десятихвилинну перерву, та, зрештою, після доволі емоційних обговорень план роботи таки прийняли. До розгляду взяли загалом близько трьох сотень питань. Перш, ніж приступити до основної роботи, депутати дали слово представникам громади, охочим виступити.

КАТЕРИНА БОЙКО, голова ГО «Об’єднання бойових побратимів»:

«Була створена комісія, яка надала на сьогоднішній день 56 жителям Тернопільської області статус учасника-добровольця Антитерористичної операції. Так як серед цих 56 учасників-добровольців є тернополяни, я пропоную визнати статус учасників бойових дій-добровольців мешканцям Тернополя, та прирівняти їх у всіх правах та пільгах, якими користуються учасники бойових дій відповідно до Закону України про статус ветеранів війни і гарантіях соціального захисту на основі рішення Тернопільської обласної ради від 20.07.2016 року».

НАДІЯ ТЛУМАЦЬКА, заступник голови ГО «Максимівська ініціатива» (Збаразький р-н):

«Наша громадська організація просить вас підтримати наступне звернення. Звернення адресоване голові Тернопільської обласної ради та голові Тернопільської обласної державної адміністрації. «Громадська організація «Максимівська ініціатива» просить Тернопільську обласну раду та Тернопільську обласну державну адміністрацію звернутися з клопотанням до Президента України про присвоєння звання Героя України (посмертно) Юрію Горайському».  

Взявшись за основну роботу, депутати, насамперед, підтримали низку програм. Зокрема, Програму розвитку фізичної культури і спорту в Тернополі на 2017-2020 роки, потім (до слова, вперше) затвердили Програму збереження культурної спадщини міста на той же період.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв:

«Нагадую, що саме наше місто має пам’ятки архітектури національного значення, їх 5. для тих, хто їх бачить щодня і, напевно, не знає, що вони є пам’ятками архітектури  – це Архикатедральний собор, Тернопільський замок, келії монастиря домініканців, церква Різдва Христового, церкви Воздвиження. Є пам’ятки архітектури місцевого значення, пам’ятні знаки, меморіальні таблиці, анотаційні».

Наступною стала Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста на наступні два роки.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, в.о. начальника міського управління ЖКГ, благоустрою та екології:

«Людей не влаштовує вже попереднє надання послуг, постійно планка піднімається. Тому дуже важливо змінювати, спроваджувати реформування житлово-комунальної галузі. Житлово-комунальна галузь є багатовекторна. І ми розуміємо, що це – від ремонту будинку до ремонту дорожнього покриття, від стерилізації собак до озеленення. Тому це дуже багато, дуже широка програма, і кожне виконання пункту є надзвичайно важливим, адже це комплексний благоустрій, і будь-яке невиконання з них тягне за собою певні недоліки. Тут передбачені всі напрямки».

Затвердили обранці також Програму попередження надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної і техногенної безпеки на території Тернополя та комплексну програму профілактики та протидії злочинності «Безпечне місто». Після цього надали дозвіл на складання проекту землеустрою ділянки на вулиці Генерала Тарнавського площею в 3 гектари дитячо-юнацькій спортшколі «Екстрім» для обслуговування спортивного комплексу. Решту ж питань, серед яких, зокрема, бюджет міста на 2017 рік, депутати залишили на післяобідню пору.

 

 

залишіть коментар