Муніципальний Галицький камерний оркестр відіграв ювілейний різдвяний концерт

Автор:     Опубліковано: 27 Грудня 2016 о 18:58    788 переглядів

«Щедрик», «Тиха ніч», «Поцілунок Санта Клауса», «Королівський вальс», «Дзвоники дзвенять» та багато інших новорічно-різдвяних композицій, на сцені Українського дому «Перемога», виконав Муніципальний Галицький камерний оркестр.

Концерт «Чарівні вогники Різдва» відкрили класикою – «Танець Феї Драже» з балету «Лускунчик» Чайковського. Для тернополян такий передноворічний вечір музики від Муніципального Галицького камерного оркестру  – вже традиція. До слова, цьогоріч він ювілейний – 25-й, розповідає художній керівник і диригент оркестру Василь Феленчак. Загалом зіграли майже два десятки новорічно-різдвяних композицій.

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, народний артист України, художній керівник та диригент Муніципального Галицького камерного оркестру:

«Ми вибудовували її так, щоби у людей було відчуття позитиву, чогось такого, що не завжди в їхньому житті є. І це поява Ісуса, новорічно-різдвяні ці свята завжди вони якісь такі пов’язані з фантазією».

Зіграли і кілька творів з новорічних казок, до прикладу, «Синкопований годинник» Андерсона.

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, народний артист України, художній керівник та диригент Муніципального Галицького камерного оркестру:

«Ну справа в тому, що на казці дорослим вже не дуже хочеться, хоч хочеться побути в казці, але хочеться десь побути в реальному світі і бути затребуваним в тому часі. Тому я беру невеличкі п’єси, які більш знайомі їм. От «Тиха ніч», але не у вокальній, ті що вони знають і співають, а в інструментальній обробці».

Василь Феленчак підкреслює, цьогоріч для своєї публіки колектив підготував чимало новинок.

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, народний артист України, художній керівник та диригент Муніципального Галицького камерного оркестру:

«Ритмічні спалахи Різдва», невеличкі такі колядочки, які нам співзвучні, ми могли їх чути десь там по телебаченні чи по радіо, а ми почуємо це сьогодні в живу на сцені у нас в Тернополі. «Королівський вальс» Манчіні, який прозвучить після Галицьких колядок. Ну і звичайно, традиційно йде, якщо по цьому, то йде Штрауса – фрагмент увертюри до опери «Летюча миша».

Окрім того, колядки, в акапельному виконанні, почули тернополяни і від гостей із Бережан – жіночого хору «Глорія».

ЄВГЕНІЯ БІРКОВА, художній керівник аматорського жіночого камерного хору «Gloria» (м. Бережани):

«Хор, який співає у церкві «Пресвятої трійці», а також є при міській раді. Ми є народний аматорський колектив і ми вже у вас у Тернополі бували. Зокрема, два рази бували на конкурсі «Там де є благословення», 2 і 3 місця. А також, недавно у вас був конкурс перший обласний духовної пісні, де ми взяли перше місце».

У залі Українського дому «Перемога» було ніде яблуку впасти. А це, як зазначає Василь Феленчак, є найвищою відзнакою для колективу.

 

залишіть коментар