На Театральному майдані усіх охочих тестували на ВІЛ/СНІД

Автор:     Опубліковано: 1 Грудня 2016 о 18:48    472 переглядів

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. В його рамках, сьогодні у Тернополі провели ряд заходів, покликаних привернути увагу до цієї проблеми.  Так, сьогодні на Театральному майдані усі охочі могли пройти експрес-тестування на ВІЛ/СНІД. Деталі у сюжеті.

«За кожне життя разом» – така назва акції, яку у Тернополі присвятили  Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІДом. Щороку 1-го грудня, волонтери закликають не бути байдужими до свого здоров’я та з розумінням ставитися до людей, які живуть з цією недугою.

СОФІЯ ГРИНИХА, соціальний працівник, психолог ГО «Джерела громадського здоров’я»

«Сьогодні всі бажаючі можуть пройти безкоштовне, анонімне тестування на ВІЛ/СНІД у мобільній амбулаторії. Також отримати презервативи, наукову літературу, щоб люди більше дізналися як вберегтися, якими шляхами передається ВІЛ. Сама акція організовується вже не перший раз і завдяки міжнародному благодійному фонду «Альянс громадського здоров’я». Тестування проходить швидкими тестами, там сидить лікар. Це асистоване тестування, тобто людина сама собі робить тест, просто їй розказують як це робити. Буквально 2-3 хвилини триває процес забору крові і до 15 хвилин – очікування результату».

Охочих пройти таке тестування було чимало. Виявляли бажання обстежитись люди різного віку, однак молоді було все ж більше. Дев’ятнадцятирічний студент Іван, майбутній медик. Вирішив пройти тестування, аби переконатись, що здоровий і показати приклад іншим.

ІВАН ПОПІЛЬ, пройшов тестування на ВІЛ/СНІД

«Тому що, кожна свідома людина має розуміти, що це хвороба 21 століття і кожна людина має пройти тест на ВІЛ-інфекцію, перш за все для себе і для своїх рідних, для того, щоб уберегти їх від нього і себе уберегти».

Щодо статистики ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, то вона є далеко не втішною.  Зокрема, в області на сьогодні виявили близько двох тисяч ВІЛ-інфікованих і  з кожним роком кількість лише зростає. Якщо, до прикладу, за десятиліття, з 1987 по 1997 рік на Тернопільщині зареєстрували 44 випадки, то вже з 98-го по 99-й таку ж кількість виявили лише за один рік.

ТАМАРА БУРТНЯК, лікар-епідеміолог Тернопільського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом

«За цей рік в Тернопільській області було виявлено 102 випадки, з них 23 випадки СНІДу. Найбільш інфіковані це Кременецький, Теребовлянський район, Лановецький район, Збаразький район, місто Тернопіль і Тернопільський район. Що таке ВІЛінфекція і що таке СНІД? ВІЛ-інфекція – це інфекція, яка викликана вірусом імунодефіциту людини, а СНІД це вже захворювання з найрізноманітнішими клінічними ознаками».

Тамара Буртняк розповідає, інфекція ВІЛ є надзвичайно підступною і спочатку ніяк себе не проявляє. Лише після дванадцяти тижнів інфікування у людини можуть з’явитись перші ознаки, які дуже легко сплутати  з банальною застудою: першіння в горлі, збільшення лімфовузлів та незначне підвищення температури тіла. Однак і це відбувається не у всіх випадках. Часто люди, які вже є носіями ВІЛ про це і не здогадуються. Тому лікар наголошує, при вчасній діагностиці та правильному лікуванні ВІЛ – це не вирок!

 

залишіть коментар