На Тернопільщині об’єднаним громадам запропонували створювати туристичні проекти

Автор:     Опубліковано: 22 Грудня 2016 о 19:00    658 переглядів

 

«Україна дивин край» – так назвали свою всеукраїнську ініціативу представники громадської організації «Туристична Асоціація Тернопілля», яку презентували під час Регіонального туристичного форуму.

ОКСАНА ЛЕВЧУК, екскурсовод

«Кожна наша громада є індивідуальна. Кожне наше село чи містечко має свої традиції, звичаї, кулінарію. Ну все різне. Кожне має свій історичних чи літературних героїв. Так от. За малі кошти, тільки з підтримкою громади і з розвитком проекту для туристів, можна по цілій Україні створити отакі осередки, де зможуть приходити організовані і не організовані групи туристів. Це буде дуже мало коштів, але принесе дуже величезний результат».

Учасники форуму акцентували увагу на питаннях створення мережі туристичних Зелених Шляхів. В області їх планують розвинути поки що у двох районах.

СЕРГІЙ ПІДМОГИЛЬНИЙ, голова правління Української асоціації активного та екологічного туризму

«Зелені Шляхи мають шанси розвинутися довкола двох національних парках існуючих. В першу чергу це Кременецькі гори і в південній частині Національний парк Дністровський каньйон. Ну і також недавно затверджена стратегія розвитку туризму, де визначені ключові території для розвитку, в цих місцях теж є перспектива. Тому що Тернопільщина не є промисловим краєм і шанси розвитку таких зелених туристичних маршрутів є , практично, по всій області».

На Тернопільщині вже схвалена стратегія розвитку туризму на 2016-тий-2020-тий роки. І в рамках цього плану, громадам та містам області пропонують розробити свої програми, так би мовити, на місцях.

 НАЗАР ЯВОРСЬКИЙ, начальник відділу туризму Тернопільської ОДА

«Це є короткотермінова стратегія. Це документ, який був і є необхідний для того, щоб всі міста, райони, громади орієнтувалися, куди ми рухаємося. І в першу чергу це є формування комплексу туристичного продукту Тернопілля, який ми вже формуємо. Власне в стратегії, ми орієнтуємо людей на те, що є два моменти: треба створити туристичний продукт і багато для цього вже зроблено, і, знову ж таки, активно займатися його промоцією».

 ЮРІЙ ЮРИК, заступник голови Тернопільської ОДА

«Найближчим часом, я думаю, у нас в області вже розпочнуться реалізовуватися перші проекти. Тим більше, що ми вже в бюджеті 2017-го року передбачили кошти на те, щоб сформувати на області два проекти Green Ways, це буде стосуватися на півночі – це Кременецькі гори і на півдні – це Дністер».

Чиновники зазначають, туризм є однією із пріоритетних галузей, яка сприяє не лише популяризації краю, але також є і бюджетонаповнюючою.

ІВАН ЛІПТУГА, директор департаменту туризму і курортів Міністерства економічного розвитку та торгівлі України

«Якщо туризм буде сприйнятий спільнотою, як важливий сектор економіки, це буде не просто строчка в законі на словах: туризм – це добре. Туризм – це для багатьох країн бюджетоутворюючий сектор економіки, особливо для країни, яка розвивається. І він складає близько 10% від внутрішнього валового продукту, майже кожна 11 людина занята в туризмі, це 30% від всього експорту послуг в деяких країнах».

Додамо, у Регіональному туристичному форумі взяли участь понад сім десятків учасників – це представники громадських організацій, туристичних фірм, органів місцевого самоврядування та об`єднаних територіальних громад.

 

 

 

залишіть коментар