Пенсіонери органів внутрішніх справ перекрили дорогу

Автор:     Опубліковано: 12 Грудня 2016 о 18:49    392 переглядів

Сьогодні, рівно опівдні колишні працівники органів внутрішніх справ області долучились до всеукраїнської акції протесту. Вони перекрили трасу Тернопіль-Чернівці і таким чином хотіли домогтися свого. Як розпочався, чого вимагали та чим закінчився протест, знають наші кореспонденти.

Довгі затори, обурені водії, збентежені пасажири – це наслідки протесту ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ. О 12 годині, колишні міліціонери з різних частин області, перекрили дорогу державного значення. Таким чином вони хотіли привернути увагу влади, до своїх проблем.

ВАСИЛЬ ЮРЧУК, учасник протесту

«Сьогодні ми проводимо другий етап всеукраїнської акції протесту. Перший етап був блокування Верховної Ради – 6 грудня. Сьогодні другий етап. Акція ця безстрокова, ми будемо стояти скільки треба, но свого ми мусим добитися. Ми хочемо, щоб намсправедливо, згідно існуючого законодавства, перерахували пенсії. Ми не вимагаєм чогось такого, що неположеного по закону. Є закон і ми хочемо щоб згідно того закону перерахували пенсію».

Василь Трохимович розповідає, в органах внутрішніх справ служив 36 років. На пенсії перебуває вже майже 20 років. Чоловік каже, коли присвячував своє життя такій нелегкій роботі й подумати не міг, що зараз виживатиме на 1800 гривень пенсії.

І таких як пан Василь зібралось чимало. Люди нарікають, влада їх не чує.

ОЛЕКСІЙ РОМАНЮК, учасник протесту

«Коли прийняли Закон про поліцію, прийшло з Податкового фонду перерахувати гроші, щоб дали вказівку і зробили таблицю перерахунків, згідно чинних штатних посад, бо зараз вже таких нема. Нам  не зробили, відмовили і через то пішло таке в законодавстві, ті не дали, а ті вже другі закони прийняли. В нас є Закон, згідно Закону передати і нічого ми не вимагаєм, те, що в Законі написано. Згідно надбавки поліції, нам повинні зробити перерахунки так, як колись робили. Зараз воєнним роблять перерахунки, а нам не роблять. Ми ж не гірше робили, ми день і ніч  стояли».

ГРИГОРІЙ ОЛІЙНИК, учасник протесту

«Це просто неможливо, це не держава, це Бог знає хто. Як так до нас відноситись, ми ж працювали і працювали добре. Коли ми працювали, було розкриття злочинів 90% – 95%, якщо було 65% це біда була. А зараз розкриття маємо 4% і така зарплата в тих людей, а на нас навіть ніхто не звертає уваги, вважають, як відпрацьований матеріал».

ОЛЕГ ГОЛОВАТЮК, учасник протесту

«В людей є ще дуже багато досвіду, ми могли би помогти і новій поліції, всім, чим могли б, крім того ці люди знають дуже багато інформації. Дуже тяжко зараз людям, особливо старшим, дуже багато йде на лікування, адже вони  були без вихідних, без відпусків, розумієте, поклали все своє здоровя і все життя».

Протест затягнувся на годину, перекривши дорогу, колишні працівники міліції пропускали лише швидкі, пожежні та газові служби, інші ж водії змушені були стояти у довгих заторах, що викликало хвилю обурення.

ПАВЛО, водій

«Хтось з дітьми їде, хтось хворий їде, когось пускають, когось не пускають, я з хлібом стою, люди чекають, бо…Я думаю, люди з одної сторони роблять правильно, бо цю державу вже довели до ручки, але це пенсіонери, старше покоління, ну і мені здається, вони і доводили».

ВІТАЛІЙ, водій

«Трошки то є казус, якщо люди щось хочуть кращого добиватися, то я вважаю, що потрібно звертатися до адміністрації, до вище стоячих людей, які можуть дійсно надати їм допомогу в тому. Ми прості люди, ми в тому не винні, ми до того відношення не маєм і ми їм нічим допомогти не зможем».

Деякі люди, побачивши, що ніяк не вплинуть на ситуацію, виходили із автобусів і йшли в напрямку міста пішки.

ПАВЛО, водій рейсового автобуса

«Шо люди винні, ті шо в автобусі зараз є чи ті, що тут зараз? Якщо добиватися, треба йти десь в адміністрацію, десь під Білий дім ну, а ті всі люди в чому винні? Ну є хвора може якась людина, може якась на роботу спішить, ну скажіть, як ставитися? – А скільки людей везете? Та вже повиходило, було багато, вже он пішли. А доки будуть чекати, кожен спішить, плани в кожного. А звідки ви їх везете? Який це маршрут? – Тернопіль-Марянівка».

Організатори акції протесту, кажуть, це було своєрідне попередження, якщо перерахунку пенсій не буде і далі, вони вдадуться до більш радикальних дій.

 

залишіть коментар