Протягом опалювального періоду за тепло тернополяни можуть платити лише 50%

Автор:     Опубліковано: 1 Грудня 2016 о 18:47    700 переглядів

За опалення платити влітку. Мова йде про комунальну розстрочку, якою віднедавна можуть скористатися українці, які не мають субсидії. Це дозволяє щомісяця за тепло платити тільки 50%, решту доплатити протягом року, в міжопалювальний період.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Дозволяє людині, яка немає субсидій і пільг, зменшити навантаження в конкретний місяць по опаленню, виключно по опаленню. Тобто оця сума, яка виникає в листопаді, наприклад, і треба її до 20 грудня заплатити, її можна заплатити: половину з неї до 20-го грудня, іншу половину до 20-го червня. Тобто розділяється ніби 6 місяців».

Аби скористатися розстрочкою потрібно лише звернутися до свого теплопостачальника і заповнити заяву встановленого взірця.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Взірець заяви з’явився, приблизно, три з половиною тижні. Тому люди ще не дуже активно скористалися. В нас все дуже просто. Це заяву треба писати у відділі збуту на Острозького, там керівник цього підрозділу має довіреність на її підписання. Так, що це дуже швидко – 5 хвилин і все».

Починаючи з дати подання заяви, щомісяця, протягом опалювального періоду, комунальне підприємство виставлятиме рахунок у вигляді 50% від нарахованої плати. Таким чином, пояснює Андрій Чумак, це дозволить людям не викладати одразу з кишені чималу суму грошей. В той же час, теплопостачальник отримує певні труднощі, адже тепер, перед ним стоїть питання: де взяти іншу половину грошей за надані послуги.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Нам це дуже складно. Тому, що ми отримуємо обов’язок розтерміновувати оплату вдвічі, а за нами і надалі зберігається обов’язок платити за природній газ, електроенергію, в той же місяць, у повній мірі. За електроенергію у нас, навіть правила наші, вимагають від нас до 25-го числа цього місяця, у якому ми живемо, заплатити за цей місяць у якому ми живемо. Це може привести навіть до катастрофічних наслідків. В нас зараз не йде мова про збитки, нам просто можуть зупинити постачання газу та електроенергії».

До слова, додає Андрій Чумак, тернополяни не активно користуються розстрочкою, за тиждень таку заяву заповнює близько десяти осіб.

 

залишіть коментар