Протягом трьох днів у Тернополі слухали джаз

Автор:     Опубліковано: 5 Грудня 2016 о 19:12    745 переглядів

Джазовий фестиваль вже став традиційними початком зими і для тернополян.

МАР’ЯНА ФЕНИК, кореспондент ІНТБ:

«Виконавці з Америки, Японії, Іспанії, Норвегії, Швеції, Польщі, Молдови та України потягом трьох днів виступали на сцені тернопільського драмтеатру. У нашому місті відбувся 11-тий джазовий фестиваль «JazzBez».

Джазова хвиля «накрила» Тернопіль. Організатори підкреслюють, під час концертів 3-го і 4-го грудня, у театрі був аншлаг.

ОЛЕГ МАКОГІН, директор фестивалю «JazzBez»:

«Публіка всі три дні відвідувала нас дуже добре, два останні дні, сьогодні і вчора, маємо повні аншлаги. Тому маємо рахувати, що фестиваль вдався, перш за все. По-друге, музиканти, які приїхали, були дуже суперові. Я чув відгуки дуже багатьох, сам слухав концертну програму, мені дуже цього року концертна програма сподобалося».

Цьогорічний фестиваль, враховуючи відвідуваність, є чи не найуспішнішим з усіх попередніх, зазначає Олег Макогін. Додає, задоволеними залишилися й учасники.

ОЛЕГ МАКОГІН, директор фестивалю «JazzBez»:

«В перший день були музиканти з дуету Арнаутов і Фрізен. От Девід Фрізен така зірка, він був приємно вражений Тернополем, приємно вражений був атмосферою. Йому дуже сподобалося. Написав нам відгуки і там де ми його приймали, і всюди. Казав, якщо буде ще можливість, повернеться в Тернопіль. Така загальна думка всіх музикантів, які сюди приїжджають. Їм дуже подобається, що ми фестиваль приймаємо в такому залі, зал для музикантів дуже комфортний».

Першим, останнього дня джазового фестивалю, на сцені тернопільського драматичного театру виступав польсько-український квінтет.

ГЖЕГОЖ КАРНАС, польський вокаліст (KARNAS-GNYDYN QUARTET):

«Ми гратимемо сьогодні мою музику, старі композиції в новому аранжуванні, але концерт завжди залишає великий простір для імпровізації».

Цей польсько-український проект є тимчасовим. Гжегож Карнас розповідає, виступити таким складом на фестивалі «JazzBez» запропонував український барабанщик Ігор Гнидин, із яким він вже працював раніше.

ГЖЕГОЖ КАРНАС, польський вокаліст (KARNAS-GNYDYN QUARTET):

 «Я швидко зрозумів, що він видатний музикант, один із кращих джазових музикантів у цій країні. Він одного разу сказав мені: «Ми повинні зіграти з Анастасією», я сказав – гаразд, я довіряю тобі. Але тут був цікавий момент, адже вона його дружина. Виявилося, що вона прекрасний музикант і доповнює колектив».

А поставили крапку у цьогорічному джазовому дійстві учасниці інтернаціонального колективу «SISTERS IN JAZZ».

Музика кордонів немає і об’єднує людей не залежно від національності – цей колектив тому доказ. Існує він вже понад два роки і це при тому, що його учасниці проживають у різних країнах: в Америці, Японії, Німеччині, Польщі та Італії.

ДОРОТА, колектив «SISTERS IN JAZZ» (барабанщиця, Польща):

«Група була сформована два роки тому. Нас сформувала наша подруга, яка грає на саксофоні, однак, на жаль, вона сьогодні не змогла бути присутньою тому, що вона на іншому фестивалі. Отож, впродовж двох років, завдяки нашій подрузі, ми граємо разом».

Кожна із учасниць пише свою музику, тому творчість колективу цікава ще й тим, що у своїх композиціях вони поєднують культури і музику кількох країн. Однак, зізнаються, відстань таки завдає труднощів, адже спільні репетиції проводять лише перед самими концертами.

ДОРОТА, колектив «SISTERS IN JAZZ» (барабанщиця, Польща):

«Ми зазвичай спілкуємося по електронній пошті, ми надсилаємо одна одній, близько за місяць до концерту, музику. Кожен індивідуально її пропрацьовує, відіграє, а вже за день до концерту ми збираємося і програємо концертну програму, сам наш проект. Насправді це важко, однак, оскільки ми розуміємо одна одну без слів, нам це вдається легко».

До слова, цьогоріч «JazzBez» організували у 10 українських та 6 польських містах.

залишіть коментар