СУМівці з-за кордону передали подарунки дітям українських військових

Автор:     Опубліковано: 16 Грудня 2016 о 19:24    1 100 переглядів

«Теплом зігріємо серця» – саме такою є назва благодійної акції, яку організовує Спілка Української Молоді. Започаткували її три роки тому українські громади в діаспорі. До Дня Святого Миколая члени СУМ, які мешкають в Сполучених Штатах Америки, Канаді, Великобританії, Австралії, Німеччині та Естонії зібрали та передали понад 1800 подарунків дітям українських військових. На Тернопільщину таких презентів надійшло 215. У пакунках – одяг, іграшки, канцелярія, солодощі.

МАР’ЯНА МАРЕЦЬкоординатор акції у Тернополі:

«Дуже багато осередків готували ці подарунки, але я б хотіла назвати кожен осередок, тому що без них ця акція була би неможлива. Тому це осередки Гартфорд, Випені, Гошен, Ірвінгтон, Картерет, Пассейк, Рочестер, Стемфорд, Херсонес зі Сполучених Штатів Америки, це Лондонський осередок з Великобританії, Сейнт Кетеринс з Канади. Ми всім їм вдячні за їхню небайдужість, бо вже не один рік поспіль вони беруть участь в цій акції».    

Такі подарунки, вважає Мар’яна Марець – це набагато більше, ніж просто матеріальна допомога сім’ям українських військових. Адже святкові пакунки збирали діти для дітей.

МАР’ЯНА МАРЕЦЬкоординатор акції у Тернополі:

«Кожна СУМівська родина в діаспорі мала список з кількох діток з України. Вони знали, як звати цих дітей, скільки їм років, вони готували іменні подарунки. В кожному наплічнику, окрім гостинців, речей, канцелярського приладдя є ще листівки зі словами привітання і зі словами вдячності. Саме це робить ці подарунки по-справжньому теплими і близькими».

Формувати списки дітей українських захисників допомогли в обласному військкоматі.

ОЛЕНА ВЕЛИЧАНСЬКА, старший офіцер по роботі з особовим складом та громадськістю Тернопільського обласного військкомату:

«Тут входять і сімї загиблих, поранених бійців, де є дітки хворі в тих сімях, тобто, ми надавали перевагу таким категоріям дітей. Вони зібрані зі всієї області, претенденти, скажемо так, на ці подаруночки, а вже люди там вирішували, кому саме».   

До слова, подарунки до свят отримають також діти з двох родин, які проживають у селі Кримське на Луганщині.

ОЛЕНА ВЕЛИЧАНСЬКА, старший офіцер по роботі з особовим складом та громадськістю Тернопільського обласного військкомату:

«Ви знаєте, що Кримське завжди в нас на слуху, третій рік там щоденно йдуть обстріли, люди живуть в дуже важких таких умовах. В Кримському проживає дві родини, якими ми опікуємось вже певний час. Одна із родин, де хлопчик хворий на діабет. І є ще одна сімя, де, в силу певних обставин, немає батьків тих діток, там є троє, і опікується ними бабуся. І, до речі, їхній будинок якраз згорів, і вони там переїжджали, робили заново ремонти. Є троє діток, і хлопчик один теж дуже хворий. Ми плануємо, що ці подаруночки, власне, до свят, я думаю, що до Нового року, мабуть, точно дійдуть до Кримського».    

ЛЕСЯ ГОЛИК, голова Тернопільського осередку СУМ в Україні:

«Протягом цих трьох років чисельність подарунків, на жаль, мусить збільшуватися, оскільки ми маємо більше людей, більше дітей, які, власне, мають отримати ці подарунки від Святого Миколая, від своїх друзів, від своїх однолітків, навіть яких вони не знають, але які проживають за кордоном і є українцями, і розуміють потребу в цих подарунках, потребу в цій увазі, і потребу в тому, аби світ говорив про це».  

Координатори акції додають: якщо раніше подарунки збирали силами членів Спілки Української Молоді, то тепер доброчинна акція набула розголосу серед громадськості в діаспорі, відтак чимало людей, які не є членами організації, виявили бажання долучитися до її проведення, і у такий спосіб продемонструвати, що вони – з нами і вдячні військовим, які захищають цілісність України на Сході.

залишіть коментар