Тернопільські діти вчилися власноруч виготовляти новорічні прикраси

Автор:     Опубліковано: 9 Грудня 2016 о 19:20    656 переглядів

У Тернополі діти власноруч вчились робити новорічні прикраси з паперу. В рамках фестивалю «Витинанки», що відбувся в Українському домі «Перемога», для малечі провели чимало майстер-класів.

Ялинки, сніжинки, ангелики і балеринки – все це і не тільки, власноруч виготовляли усі охочі як діти, так і дорослі. Новорічні прикраси, листівки, оріґамі та іншу святкову паперову атрибутику їм допомагали створювати педагоги міського Центру творчості дітей та юнацтва.

ОЛЕНА ПАНКЕВИЧ, завідувач відділу декоративно-прикладного мистецтва Центру творчості дітей та юнацтва

«В першу чергу мета таких фестивалів це є пропагування, це є популяризація декоративно-прикладного мистецтва. В першу чергу, воно традиційне, тобто витинанка це є традиційний вид декоративно-прикладного мистецтва, тому цей фестиваль є певним продовженням старовинної витинанки, яка, звичайно, набула і нової форми, і якісь нові цікаві ідеї, але в основі своїй це є традиційний вид, тому в першу чергу ми відроджуємо національні традиції, підтримуємо їх і намагаємося розвивати».

Малеча від таких мастер-класів була у захваті, дехто вже знав з чим має справу, дехто робив прикраси власноруч вперше, однак цікаво було усім.

УЛЯНА, 7 років

«Я хочу зробити друзям ангелика, сніжинки і откритку. Перша, друга і третя».

СОФІЯ, 10 років

«Тут якраз готуються до Нового року, можна прикрасити квартиру і подарувати друзям щось. Я зробила откритку і роблю свічку».

Педагоги, які проводили для дітей майстер-класи, зізнаються, робити витинанки просто і легко.  Багато коштів і часу  такі роботи  не вимагають, потрібно лише включити фантазію. Майстер-клас провели і для нас.

ЛЮДМИЛА ДЕНИСЮК, керівник гуртка «Палітра»

«Для виконання такого простенького ангелика і досить красивого, потрібно тільки шаблон, папір, олівчик і ножиці. Спочатку беремо папір звичайний, біленький, складаємо навпіл, заготовочку нашу складаємо також навпіл і обводимо нашого ангелятка по контурах, беремо ножиці, вирізаємо і получаємо такий шаблончик. Беремо ниточку, блискучим клеєм обробляємо краї  і вішаємо на нашу ялиночку».

Зазначимо, такого роду фестиваль провели вже вдруге, попередній був на осінню тематику. Організатори сподіваються, він стане традиційним. До слова, переглянути дитячі роботи можна завітавши на виставку в Український дім «Перемога».

 

залишіть коментар