Тернопільські школярі представили виготовлені власноруч новорічно-різдвяні композиції

Автор:     Опубліковано: 6 Грудня 2016 о 19:20    1 747 переглядів

«Замість ялинки – зимовий букет». Святкове дійство, під час якого школи та позашкільні навчальні заклади міста змагаються у тому, чиї новорічно-різдвяні композиції – найкращі, у Тернополі вже проходить кілька років поспіль. І щоразу, розповідає голова журі Світлана Миханчук, до нього долучаються все більше учасників.

СВІТЛАНА МИХАНЧУК, директор Центру творчості дітей та юнацтва, голова журі:

«Звертатиметься, по-перше, увага на використання природних матеріалів, на фантазію, з якою використовуються ці природні матеріали, на естетику, все-таки. На те, що в любій роботі мають відчуватися українські традиції, українська душа, тобто, що ми – українці, і ми завжди все те своє рідне, хай далеке, але не забуте, мусимо використовувати в своїй творчості, в розвитку нашої фантазії, в польоті нашої фантазії».     

Оцінювали хендмейд-роботи у кількох номінаціях.

СВІТЛАНА МИХАНЧУК, директор Центру творчості дітей та юнацтва, голова журі:

«Тут і народна іграшка, і, власне, зимова композиція, і використання народних звичаїв і традицій в прикрашенні різдвяно-новорічних свят. Три номінації, практично, в кожній номінації до 5 конкурсних робіт можна виставляти. То кожна школа може виставити 15 робіт».    

Невеликі та масштабні, з найрізноманітніших матеріалів – попри те, що конкурс проводять не вперше, учасники знаходять, чим здивувати. До прикладу, ось таку «ялинкову даму» виготовили гуртківці, які займаються при школі номер 23. Робота зайняла близько двох тижнів. До слова, оленя, який стоїть поруч – теж виготовили власними руками.

ОКСАНА ХАРКОВСЬКА, вчитель образотворчого мистецтва ТЗОШ № 23:

«Спершу ідейний задум. Спершу ідейний задум, ми всі збиралися, разом обговорювали ідеї, всі пропонували, що ж можна таке зробити цікаве. Центром композиції у нас є стилізована ялиночка в вигляді жіночки, яка прикрашена народними іграшками, виготовленими з природних матеріалів. Це і нитки, і глина, і, ви бачите, солоне тісто, багато виробів. Ну, звичайно шишки».  

А ось ці роботи представила школа номер 28. Учні розповідають: використовували під час роботи як натуральні, так і штучні матеріали.

ВІКТОРІЯ КАРЧЕВСЬКА, учениця ТЗОШ № 28:

«Вікно у зимову казку» – воно виготовлялося надзвичайно важко, можна так сказати. Здається, можливо, що там нічого важкого нема, але, по-перше, нам потрібно було зібрати багато прутиків всяких-різних, малесеньких деталей, шишки, які ще зараз не дуже розкрилися. Також ми додаткові матеріали використовували, такі як штучний сніг, штучні пташечки, штучні якісь бантики, дзвіночки, от. І друга композиція – це в нас «Різдво по-українськи», також там є як і живі матеріали, якщо можна так сказати,  так і штучні».  

А от учні педагогічного ліцею спортивного профілю виготовили футбольне поле, на якому зійшлися команди Миколаїв та Дідів Морозів.

ЯРОСЛАВ СЛОБОДЯН, учень педагогічного ліцею спортивного профілю:

«Підставка у нас – з пінопласту, трава в нас – з рису, пофарбованого зеленкою. Миколаї в нас з тіста, а Діди Морози в нас з шоколаду, пофарбованого балончиком. Чорний і білий ангели – вони символізують добро і зло, і, так як ми – молоде покоління, ми вирішуємо, кого слухати: добро чи зло».     

Зі слів голови журі Світлани Миханчук, таке дійство цікаве не лише тим, що можна показати свої роботи, а й почерпнути певні ідеї та втілити їх при декоруванні власних осель.

 

 

залишіть коментар