У драмтеатрі відбудеться вечір музики в фойє

Автор:     Опубліковано: 1 Грудня 2016 о 18:48    651 переглядів

У Тернопільському драмтеатрі вперше відбудеться вечір музики в фойє. Там 5-го грудня лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів виконуватимуть українські твори на скрипці та роялі.

ВІТАЛІЙ БОБРОВСЬКИЙ,  піаніст, лауреат міжнародних конкурсів

«Музика»

Звучання цього роялю не було чутно багато років і лише зараз, після реставрації, усі охочі зможуть насолодитись ним сповна. У фойє Тернопільського драмтеатру вперше відбудуться музичні вечори. Мета заходу, привернути увагу тернополян до мистецтва та показати, що у драматичний театр можна ходити не лише на вистави.

БОРИС РЕПКА, директор Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка

«Нарешті здійснилась моя давня мрія, от бачите, яке наше прекрасне, гарне фойє. Це великим гріхом було, щоб це фойє не зайняти для таких імпрез цікавих. Тим паче, нам вдалось, ми вклали великі кошти, відреставрували цей рояль, щоб це було вже традиційно «Музичні вечори у театральному фойє».

Долучився до організації музичного вечора піаніст Віталій Бобровський. Музикант розповідає, для програми концерту він обрав українську музику, аби показати наскільки вона милозвучна в класичному виконанні.

ВІТАЛІЙ БОБРОВСЬКИЙ,  піаніст, лауреат міжнародних конкурсів

«Дарма її рідко виконували раніше, вона була непритаманна для музикантів. Музиканти переважно вибирали європейських класиків, а українську чомусь забували. Будучи на концерті Лідії Футорської, саме української музики, я зрозумів, яка велика сила української музики, що цей синдром нашої меншовартості треба побороти. Наша музика не є гіршою, а можливо, в деякій мірі кращою. В цьому можуть звичайно переконатися всі, хто прийде на концерт».

Музикант зазначив, на цьому заході не буде сцени, що дасть змогу наблизити  один до одного артистів та глядачів та дасть їм можливість поспілкуватись.

Зазначимо, у концерті візьмуть участь лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів – тернопололяни Віталій Бобровський і Олег Кирилюк та гостя зі Львова – Лідія Футорська. До слова, розпочнеться вечір музики в понеділок о 19-ій годині у фойє драмтеатру. Квитки можна придбати у касі театру за 20 та 50 гривень.

 

залишіть коментар