У «Перемозі» відкрили різдвяну виставку виробів зі злакових культур

Автор:     Опубліковано: 28 Грудня 2016 о 19:03    1 450 переглядів

 

Вироби ручної роботи із природніх матеріалів представили на щорічній виставці – «Дідух – різдвяний дух». Тут показали понад сотню експонатів, які виготовляли вихованці та майстри, як обласного центру еколого-натуралістичної творчості, так і інших навчальних закладів. Експозицію поділили на три частини. В одній із яких, умільці шукали альтернативу ялинці.

ІВАН ГЕРЦ, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

«Сама назва «Замість ялинки – зимовий букет» переслідує основну ціль – це зберегти зелену красуню. І тому, якщо ви подивитеся на цю частину нашої виставки, тут зібрані матеріали, де наші вихованці з педагогами, з решток або з гілок ялинки і хвої роблять дуже чудові композиції, які використовують так само і вироби, природні матеріали: горішки, жолуді».

Центральна частина виставки – патріотичного характеру, присвячена дідухам, кілька з них, навіть зробили у формі тризуба.

ІВАН ГЕРЦ, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

«Напередодні Різдва, на Святвечір, у кожну хату заносяться злакові культури, солома. А вихованці нашого центру і інші навчальні заклади уже модифікували і зробили дуже чудовий український дідух, який зараз ви бачите у наших експонатах, вони заслуговують на увагу. Тут використовують в основному злакові культури – це пшениця, жито, ячмінь».

Назва третьої частини композиції – «Українське село зустрічає Різдво». Хоч у кожної родини є індивідуальні традиції святкування, однак є звичаї, які притаманні усім українцям.

ІРИНА МИХАЙЛИЦЯ, завідувач відділу організаційно-масової роботи Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

«Основним і традиційним завжди у нас представляється шопка. Є в нас отут шопка, виконана вихованцями і це із мішковини, її можна виготовляти по різній технології. Також традиційним у нас є дідухи. Але дідухи з кожним роком осучаснюються і тому вихованці стараються, разом з педагогами, створюють сучасні. І дані дідухи в нас представлені у вигляді діда».

Не обійшлося тут і без символу прийдешнього року – червоного півня, а точніше, кількох. Птаха виробили із різних матеріалів і за різними технологіями. Ось, до прикладу, композиція – півник на санях везе Новий рік з ялиночкою, яка зроблена із колосків.

 ІРИНА МИХАЙЛИЦЯ, завідувач відділу організаційно-масової роботи Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

«Один півень є з паперопластики – це є кручений папір зроблений, наприклад. Другі півники в нас зроблені із поєднанням сіна, кручене сіно, також з колосками разом, різнотрав’я різні використовуються. Використовуються лікарські трави йдуть, як оберіг».

У композиції представили й інші вироби: «Квітка пам’яті», хатка-ваза, ангел із кукурудзи, дідух із мішковини та інші.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури та мистецтв:

«Майже всі тернополяни мають можливість, тому, що Український дім, він є і на те є Український, щоб був відкритим, показати дітям наші традиційні дідухи, ялинки зроблені з екологічних матеріалів. Звісно, що домінує саме українська тематика, тематика, яка не обійшлася без тої війни шаленої і без того настрою, який кожен хоче українець собі».

Щоденно, з 14-ї години, у виставковій залі Українського дому «Перемога», працює людина, яка зможе розказати про представлені експонати на виставці та їхню роль у традиціях святкування українського Різдва. Діятиме виставка до 20-го січня.

 

залишіть коментар