У тернопільських дитсадках відкриють нові групи

Автор:     Опубліковано: 21 Грудня 2016 о 19:19    731 переглядів

Одна із програм, що їх прийняли депутати на сесії міської ради – програма розвитку освіти Тернополя на 2017-2019 роки. Вона, розповідає начальник профільного управління, по суті, є продовженням тієї, яка діяла в попередні роки. Зі слів Ольги Похиляк, складається програма із трьох розділів – це дошкільна, загальна середня та позашкільна освіта. Відповідно, передбачено і низку заходів.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Сприяння відкриттю приватних дошкільних закладів і загальноосвітніх шкіл, забезпечення комп’ютеризації, починаючи з початкової школи. Виділено кошти на комп’ютери в кожен дошкільний навчальний заклад, і, відповідно, придбання комп’ютерів в загальній середній школі. Заміна електрообладнання в дошкільних закладах».    

Планують також створення нових дитсадків, реконструкцію існуючих та відкриття груп у різних районах міста. В тому числі, каже Ольга Похиляк, з короткотривалим перебуванням, тобто, таких, де діти не проводять повний день.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Це, в основному, планується для діток старшої групи, які вже на наступний рік будуть йти в школу. Згідно Закону України «Про освіту», батьки мають право залишати дитину до 7-річного віку в садочку. І дуже часто, умовно кажучи, в кожному садку, де 12 груп, є таких діток 20-30, що батьки залишають ще до 7-річного віку».      

В планах також – створення відповідних умов для дітей з особливими потребами. Крім того, постає питання профільного навчання.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Буде вже, по суті, випередження часу, бо прийняття Закону України «Про освіту» передбачає, на перспективу, 12-річне навчання і старша профільна школа. Ми, в принципі, в цьому напрямку працюємо, є багато шкіл, де є відповідне навчання в старших класах. Ну, відповідно, спеціалізовані школи з поглибленим вивченням іноземних мов».   

Загалом на реалізацію програми на три роки передбачено понад 144 мільйони гривень. Сподіваються в профільному управлінні не лише на міський бюджет, а й, зокрема, на кошти банку Європейського розвитку – на капітальний ремонт дахів та утеплення фасадів навчальних закладів.

залишіть коментар