У Тернополі діє виставка народних іграшок, зроблених дітьми

Автор:     Опубліковано: 2 Грудня 2016 о 12:26    1 286 переглядів

АЛЛА ШУШКЕВИЧ, майстер народної іграшки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України:

«Зараз іде рік півня. Подивіться, що можна зробити, яку іграшку з трави. Сіно. Справжня, з лапами. Це – клей ПВА і сіно. І получається отаке чудо». 

Нитки, папір, дерево чи солома – при виготовленні народної іграшки пригодитися може чи не все. А забавки, які ви зараз бачите на екрані, зроблені руками дітей різного віку. Аби продемонструвати таланти юного покоління широкому загалу, Алла Шушкевич зініціювала тематичну виставку-конкурс.

АЛЛА ШУШКЕВИЧ, майстер народної іграшки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України:

«В кожній школі, в кожному позашкільному навчальному закладі ми навчаємо дітей ручної роботи, рукоділля. І ці роботи – ну, власне, їх ніхто не бачить. Тому ми вирішили зібрати в цьому приміщенні ці роботи, для того, щоб показати, що їх є багато, що діти в нас талановиті, що ми займаємося розвитком культури в нашому місті, прививаємо дітям таку любов до творчості і любов до національних традицій».   

Про свої роботи нам з радістю розповідають і діти.

ОЛЕНА КОЗАК (12 років):

«- Вона зроблена з ниток і декоративних стрічок. Буси я їй робила з намиста, також волосся я скручувала та плела косички. І обруч я робила також зі стрічки.

– Довго робила?

– Ну так трошки. За одне заняття я впоралась».

ХРИСТИНА СТАНДРЕТ (9 років):

«Я навчаюся на гуртку «Орігамі», я виробляю всякі іграшки, всякі вироби. Мені подобається займатися там. Я брала білий папір, складала по частинках, і виходило мені так. Але я працювала довго».   

АРТЕМ КОСТЮК (10 років):

«Ось мої три авторські іграшки. Вони зроблені методом витинанки. Найтяжче було вирізати, напевно що, маленькі деталі. Найбільше мені подобається щось фантазувати, щось придумувати своє».  

ДІАНА ЖОВТА (6 років):

«Це такі баранці. Я їх вирізала, розмальовувала та скріплювала. Мені найбільше сподобалося розмальовувати, ставити свої фантазії, і ще малювати  такі квіточки».

Юні рукодільники розповідають, нерідко свої вироби дарують рідним та друзям, адже переконані: найкращий презент – той, що виготовлений власноруч. Дорослі ж вважають – таке заняття дітям лише на користь.

УЛЯНА ДЖИГРИНЮК, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України:

«Через народну іграшку ми можемо передати відчуття українських традицій для наших дітей. Коли ми зберігаємо те, що робили наші предки, ми тим самим заплановуємо майбутнє для наших дітей».

Триватиме виставка-конкурс протягом грудня, до Нового року. Організатори сподіваються, що вона стане традиційною. Подивитися на народні забавки, виконані руками дітей, можна в дитячій бібліотеці-музеї національної іграшки, що на вулиці Стуса, 4.

 

залишіть коментар