У Тернополі на Театральному майдані відсвяткували Різдво

Автор:     Опубліковано: 26 Грудня 2016 о 19:21    902 переглядів

25 грудня світ за Григоріанським календарем відзначив одне з найбільших християнських свят – Різдво Христове. З цієї нагоди, у Тернополі на Театральному майдані влаштували тематичне святкування. Як це відбувалось, бачили наші кореспонденти.

Веселились, пригощались, колядували та співали –  так  25 грудня Тернопіль спільно з усім світом святкував Різдво Христове. В рамках відзначення 500-річчя Реформації в Україні, на Театральному майдані відбулось чимало святкових заходів, де зібрались представники різних християнських течій, аби спільно відзначити одне з найбільших релігійних свят.

ВАСИЛЬ КАПІТАНЧУК, обласний пастор Церкви Адвентистів Сьомого дня, співорганізатор свята

«Для чого прийшов Христос? Він прийшов для того, щоб дати людям мир. Він прийшов, щоб потішити засмучених, щоб розрадити розчарованих, він прийшов, для того, щоб тим, які втратили надію, відновити цю надію, хто втратив віру, щоб вони цю віру мали. І таким заходом, таким дійством, ми хочемо привернути увагу наших краян, наших співвітчизників до того, щоб в цей день по-особливому ми могли звернутися до свого серця, могли звернутися до Господа».

АНДРІЙ СИНЧИШИН, 1-ий заступник міського голови м. Збараж

«Це свято якраз співпало зі святом «Р500», я думаю, що всі люди знають, що Президент підписав Закон України про відзначення святкування Реформації Церкви, тобто 500 років з  Дня реформації і от якраз ми хотіли започаткувати це свято сьогодні, з Різдвом Христовим об’єднали це і я думаю, що це буде традиційне свято. Хотів би побажати всім нашим людям гарних, веселих свят, миру, радості, щастя, любові один до одного і хай Господь Бог нам усім помагає».

У фестивалі взяли участь співочі колективи, серед яких було і чимало іноземних студентів. Вони величали народження Христа колядками, біблійними оповідями та постановками.

ПЕТРО СЕЛЬСЬКИЙ, декан факультету іноземних студентів ТДМУ ім. І. Горбачевського, пастор Євангельської церкви

«Мені тут особливо приємно бути, тому що тут багато моїх студентів, в нас в медуніверситеті багато іноземних студентів, півтори тисячі і серед них більшість, це є студенти, які відзначають Різдво саме сьогодні. Тому приємно було їх підтримати, також було приємно побачити своїх друзів багатьох. Загалом, таким чином Тернопіль показує свою європейськість, найперше, тому що різні конфесії, люди з різними переконаннями, сьогодні об’єдналися і свідченням того є заповнений майдан, коли люди різних поглядів, різних розумінь, вони прийшли всі, щоб підтримати один одного і це супер».

На святкування Різдва за Григоріанським календарем, на Театральний майдан завітали чимало гостей.

АНАСТАСІЯ, тернополянка

«Це свято має велику суть і значення для кожної людини, адже народився Спаситель Ісус для кожного з нас. Я до цього дня відзначала 7-го січня Різдво, але сьогодні є така хороша нагода приєднатися до святкування всього світу, чому б і ні. Я з радістю».

ВІТА, тернополянка

«Літочислення почалось від народження Ісуса, виходить, що ми святкувати скоро будемо Новий рік, тому Різдво було перед Новим роком, Ісус народився до того, тому позитивно відношуся до того, що ми святкуємо Різдво разом з усім цивілізованим світом».

ОЛЕНА, ХРИСТИНА, чортківчанки

«Нам подобається така атмосфера передноворічна, настрій гарний. –Так, піднімає дуже настрій».

До слова, у Тернополі святкуватимуть Різдво Христове за Григоріанським календарем до 27 грудня.

залишіть коментар