У Тернополі облаштовують «Файне зимове містечко»

Автор:     Опубліковано: 16 Грудня 2016 о 19:11    483 переглядів

У Тернополі облаштовують «Файне зимове містечко». Наразі на Театральному майдані тривають роботи з його оформлення. Як виглядатиме нова відпочинкова новорічно-різдвяна локація, вже знають наші кореспонденти.

Місто в місті, так вперше у Тернополі з’явиться «Файне зимове містечко». Завітати туди матимуть змогу усі охочі, святкова локація буде діяти на Театральному майдані.

ТАРАС КОВАЛЬЧУК, директор Тернопільського туристично-інформаційного центру

«Ми брали досвід європейських країн, великих, малих міст. В кожному  місті, чи Європи, чи Америки організовують так звані «Christmas markets», тобто зимові такі містечка, куди люди можуть приходити, проводити час, там є різноманітні розваги, фудзони, продаються різні подарункові речі і це місце, яке притягує велику кількість як гостей міста, так і самих містян. Ми взяли їхній досвід і відповідно також хотіли організувати таке саме зимове містечко і у нашому місті».

Чи не основною цьогорічною новинкою на Театральному майдані буде ковзанка. Над цією окрасою «Файного зимового містечка»  вже працюють. Заливають її поступово, декількома шарами, розповідає Тарас Ковальчук.

ТАРАС КОВАЛЬЧУК, директор Тернопільського туристично-інформаційного центру

«В загальному ми хочемо наростити, в середньому від 10 до 15 см. льоду, бруківці не пошкодить, з бруківкою все буде гаразд, бо більшість наших містян турбуються за бруківку. З бруківкою все буде гаразд, за це можна не хвилюватися. Ковзанку ми плануємо, по температурному режимі, ніби встигаємо з вихідних її запустити. Буде працювати прокат ковзанів. Наше ще одне КП «Управління парків» має на своєму балансі ковзани і вони будуть їх здавати в прокат, збоку там будуть каси і там, відповідно, буде відбуватися прокат ковзанів».

Вартуватиме годинний сеанс такої зимової  розваги – 20 гривень. Передбачені також і абонементи на цілий день. Організатори планують, що  діятиме ковзанка протягом усіх новорічно-різдвяних свят, однак зазначають, все залежатиме від погоди.

ТАРАС КОВАЛЬЧУК, директор Тернопільського туристично-інформаційного центру

«На жаль, ми цього року залежні від погоди, надіюсь, що на наступний рік ми найдемо фінансування для того, щоб купити спеціальне обладнання штучної заморозки. Ми будемо незалежні від погодних умов, але цього року, ми залежні на пряму від погодних умов, тому  будемо надіятися на Божу волю, що буде гарна погода. Навіть, якщо день буде плюс, чи два дні плюс, це не страшно для ковзанки, будуть стоплюватися верхні шари і вночі, поки є мінус будемо ці шари відновлювати і накатувати».

Більшість тернополян, яких ми зустріли, відкриття «Файного зимового містечка», у тому числі з ковзанкою, підтримують, однак є й ті, яких така ідея  не зовсім тішить.

ОКСАНА, тернополянка

«З підготовкою до Нового року майдан дуже  захаращують, мені здається цих будиночків вистарчить і вполовину, і з дітьми практично немає де гуляти. Вони просяться на ці холодні атракціони, я не знаю, хто з батьків садить   туди, в мороз,  своїх дітей. І вийти з дітьми сюди в Новий рік, ми стараємось обходити це місце. Ковзанка напевно сподобається підліткам, я розумію їх і також, але  в Тернополі є багато майданів, де можна було б також організувати якісь новорічні розваги. Десь поставити ковзанку, десь ялинку, десь ще щось, розвантажити Театральний майдан, бо тут, як на мене, забагато всього».

п. МАРІЯ, тернополянка

«Для молоді, для дітей, буде якась розвага, буде якийсь позитив – подобається. – Як думаєте, що краще, щоб тут була ковзанка чи так як раніше? – Ні, краще, щоб зміни були, то цікавіше. То старе, воно вже відходить, краще, щоб нове щось було».

 ОЛЕГ, тернополянин

«Я дуже люблю зимові види спорту, граю в хокей, дуже люблю відпочивати на свіжому повітрі, особливо зимою, і багато тернополян теж відпочивають на озері зимою, багато мають свої ковзани і готові кататися і це дуже добре, що зараз в центрі буде і вже багато приходить, і питаються, коли можна буде кататись. Навіть з клюшками  хлопці приходять».

ЯНА, тернополянка

«Мені дуже подобається ця ковзанка, я люблю кататися і я буду приходити сюди щодня».

До слова, планують, що запрацює ковзанка уже цими вихідними,  в рамках «Фестивалю глінтвейну» та «Фестивалю мрій», що відбудуться на Театральному майдані.

 

залишіть коментар