У Тернополі привітали військовослужбовців та волонтерів

Автор:     Опубліковано: 6 Грудня 2016 о 19:05    592 переглядів

Цьогоріч військовослужбовці відзначають 25-ту річницю з дня створення Збройних Сил України. Зі здобуттям незалежності, Закон «Про Збройні Сили України» ухвалили одним із перших.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Історія українського війська сягає тисячоліть. Починаючи від лицарів княжої доби, козаків, січових стрільців, вояків УПА і закінчується воїнами, які сьогодні боронять територію нашої Української держави. Хочу відзначити те, що незважаючи на те, що протягом новітньої історії, під час політичної розрухи, армію постійно руйнували і нищили. Все ж таки військовим вдалося зберегти знання і досвід. Ці знання і цей досвід найбільше допомогли в короткий термін відновити обороноздатність. Ми гордимось тим, що в нас відновила свою роботу 44-та бригада».

 СЕРГІЙ БАРАНОВ, командир Тернопільської окремої артилерійської бригади:

«На жаль, що поштовхом, щоб зробити крок вперед стала війна, але, як військовий, скажу, що це наша робота, ми маємо її робити також добре. І ми її будемо робити добре. За цей рік досить багато отримано нової техніки, особового складу підготовлено, частина повністю перейшла на професійну основу».

Військослужбовець Петро Павлишин, розповідаючи про свою роботу, жартує, їхній полк, як медична швидка допомога, однак «реанімують» вони бойову техніку: артилерійське озброєння, танки, БТР-и, автомобілі.

ПЕТРО ПАВЛИШИН, солдат ЗСУ:

«Служив 146-й полк – окремий Золочівський ремонтний відновлювальний полк. Три рази був на Сході, три ротації. Наша база стояла в Сватово, але так всюди їздили: і Щастя, і всюди, по Луганську, по Донецьку».

Заразом чоловік розповідає і про відзнаки.

ПЕТРО ПАВЛИШИН, солдат ЗСУ:

«Ну це посвідчення бойових дій, то ветеран війни, то іменний полк наш – 146-й, ну це Сектор А, ту недавно дали «За захист Вітчизни».

Військовослужбовці наголошують, для цієї спеціальності, окрім професійних навиків та освіти, не менш важливими є особисті якості.

АНДРІЙ БОЙКО, старший офіцер відділення морально-психологічного забезпечення Тернопільської окремої артилерійської бригади:

«Перш за все, це має бути честь кожного військового службовця. Тому, що прикрі випадки трапляються, коли чуєш, що десь хтось бере хабарі, для військового це не припустимо. Я рахую, що перш за все – це честь. Друге питання – це бути порядним, бути відданим своєму народу. Тому, що Збройні сили нашої держави – це, перш за все, Збройні сили нашого народу».

Варто зазначити, чималу підтримку українські військові відчувають зі сторони волонтерів. Які, до слова, напередодні, також відзначали своє, так би мовити, «професійне» свято.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Після подій на Майдані, після початку військової агресії, з часом не лишилося жодної байдужої людини, яка би якимось чином не долучалася до підтримки чи Майдану, чи наших військових. Тому, що бабуся, яка віддавала свою пенсію для потреб військових – вона теж є волонтер. Хлопчик, який збирав на мобільний телефон, а, в кінці-кінців, дав ті гроші для військових – він теж є волонтером. Службовець, який якусь частину своєї зарплати перераховує на потреби військових або купляє обладнання – він теж є волонтером».

Тому, до Міжнародного дня волонтера у Тернополі привітали тих, хто вирішив присвяти своє життя допомозі іншим.

ЯНА ЯЩИШИН, студентка 5-го курсу медичного факультету ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського:

«Ми займаємося, найбільше це пов’язано з медициною тому, що ми, як студенти медики. Співпрацюємо з благодійним фондом «Карітас», наші студенти є в «Червоному хресті», також кожного року до Різдва, до Миколая і Великодніх свят, ми організовуємо різні акції. Наприклад, до Великодня, то кожного року ми організовуємо «Великодні кошики» – це ми допомогу відправляємо на Схід. До Різдва, то ми, переважно, якісь новорічні подарунки, що Миколай завітав до діток. От цього року якраз організовуємо на Схід допомогу».

Додамо, відзначати день волонтерів запропонували на сесії Генеральної Асамблеї ООН у 1985-му.

залишіть коментар