У Тернополі відбулись Андріївські вечорниці

Автор:     Опубліковано: 13 Грудня 2016 о 18:45    729 переглядів

Відродити українські традиції вирішили  учні школи мистецтв. Вони організували Андріївські вечорниці. Разом з ними розважалися і наші кореспонденти.

Семикласники Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Герети напередодні свята Андрія Первозванного влаштували тематичні вечорниці в українському стилі. Вони танцювали, декламували вірші, розповідали гуморески, ставили сценки – одним словом весело та з користю провели своє дозвілля в «Етноцентрі», що знаходиться в міській бібліотеці №4 для дорослих.

НАТАЛІЯ КОСМИНА, класний керівних 7-х класів школи мистецтв імені Ігоря Герети

«Дуже вдячні завідуючій бібліотеки, яка має на базі бібліотеки такий «Етноцентр», які нас запросили на зйомки нашого дійства. Вони нам підготували українську атрибутику, підготували нам стіл, вареники, пампухи, узвар, всі страви української народної кухні».

АННА ЗІМІНСЬКА, завідувач міської бібліотеки №4 для дорослих

«Сьогодні ми раді вітати в нашій бібліотеці, народну школу мистецтв, дуже раді, що вони прийняли наше запрошення і таку нашу співпрацю. Сьогодні ми визначаємо таке українське свято – Андріївські вечорниці і так, як в нас «Етноцентр», нам дуже приємно, що українські традиції пам’ятають наші діти і ми їх стараємося відтворювати, дякуємо школі за нашу таку співпрацю».

Школярі від вечорниць були у захваті, розповідають, про свято Андрія та споконвічні українські традиції знають чимало.

учасниці Андріївських вечорниць:

 «Хлопці роблять пакості різні, забавляються».

 «Гадають, по-різному, мене бабуся вчила, потрібно ставити вареники, різні копійки, волосся, щоб спеціально напакостити хлопцям, якось посміятися над ними, поспівати різні пісні».

 «Мене теж бабуся навчила ворожити, але інакшим методом, за допомогою мішечка.  Туди потрібно покласти: ключі, пензлик, книжку, сопілку і дзеркальце. І дівчата по-черзі, з мішечка мають витягати якийсь предмет. Якщо витягнуть пензлик, значить будуть художницями, якщо витягнуть дзеркальце – красиві будуть, витягнуть ключі – будуть господинями».

Завершилось дійство піснями та дегустацією українських страв.

 

залишіть коментар