У Тернополі відкрили родинну етногалерею

Автор:     Опубліковано: 29 Грудня 2016 о 18:55    1 191 переглядів

Артефакти народної духовності та зразки ужиткових речей українців подружжя Демкур збирало роками. Тепер свою чималу колекцію вирішили показати тернополянам і гостям міста.

ІРИНА ДЕМКУРА, співзасновниця етногалереї «Спадок родини»:

«Ми спеціально назвали, не етномузей, ні ніяк, ми назвали це – це етногалерея «Спадок родини». Тому, що ми на сьогоднішній день рахуємо, що це дуже важливо. Що ми можемо дати наступним поколінням? Як ми можемо їх навчити? Як ми можемо навчити їх любові до рідної країни? Любові до своєї Батьківщини?Любові до своїх батьків, до нашої  культури?»

ТАРАС ДЕМКУРА, співзасновник етногалереї «Спадок родини»:

«Не тільки зупинилися на нашій західній культурі, не тільки Борщівській. Ми хотіли показати, що Україна єдина і вона є велика, і розмаїта. Тут є Слобожанщина, тут є Полтавщина, тут є з різних регіонів, навіть є сорочки з Луганщини, Донеччини, Покуття. Тобто, фактично, коли дивишся ті сорочки, які вишиті 100-150 років назад, оце сама правдива наша культура, щоб її не переписували в історії».

Колекція представлена не у хронологічному порядку, а за філософськими категоріями. Одна із основних – «Віра», де можна побачити старовинні ікони.

НАТАЛЯ ВОЛОЩУК, керівник ГО «Туристична асоціація Тернопілля», організатор виставки в етногалереї «Спадок родини»:

«Наступна категорія, про яку ми говоримо, це категорія «Національні ідеали і символи», які об’єднують покоління минуле, теперішнє і прийдешнє. Не менш цікава і завжди цікава для наших відвідувачів, і для поціновувачів, для справжніх українців, це є категорія «Буття або віддзеркалення». Зверніть увагу, тут є дуже багато ужиткових речей, тут є дуже багато фото наших пращурів саме із Тернопільщини».

Ще один блок – «Народна естетика і мистецтво», де представили вишивку зі всієї України. Окремої уваги заслуговують унікальні взірці стилю кожного регіону країни – вишиті рушники.

НАТАЛЯ ВОЛОЩУК, керівник ГО «Туристична асоціація Тернопілля», організатор виставки в етногалереї «Спадок родини»:

 «Посеред них є Слобожанщина, Криловецькі рушники, Полтавщина, Київські. Просто перед вами є колекція весільних рушників, один із яких, датований 1915 роком. Ще одна колекційна підбірка – це колекція візерунку «Дерево життя», вона перед вами. Є велика колекція керамічних мисників, які також збиралися і добиралися по тематиці».

Обіцяють, що етногалерея «Спадок» працюватиме щодня, з 10-ї до 17-ї години, на 5-му поверсі торгівельно-відпочинкового центру, що на вулиці Йосипа Сліпого, 7. Вхід вільний.

 

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!