У Тернополі встановили австрійські гідранти

Автор:     Опубліковано: 28 Грудня 2016 о 19:02    1 380 переглядів

Два нових сучасних пожежних гідранти з’явилися у Тернополі, у центральній частині міста. Один встановили на бульварі Тараса Шевченка, інший – неподалік Архикатедрального собору. 

ВІТАЛІЙ ПОВОРОЗНИК, начальник міського відділу УДСНС в Тернопільській області:

«Дані пожежні гідранти є наземного типу австрійського виробництва і широко застосовуються в Сполучених Штатах Америки та країнах Європи. Наявність даних пожежних гідрантів дасть змогу пожежно-рятувальним підрозділам міста Тернополя оперативно проводити відбір води з зовнішніх водопровідних мереж міста Тернополя для подальшої подачі води на гасіння пожеж».  

В комунальному підприємстві «Тернопільводоканал», яке займалося встановленням гідрантів, розповідають: такі в порівнянні з вітчизняними мають низку переваг.

ГАННА ЗАГОРОДНА, начальник відділу водопровідно-каналізаційних мереж КП «Тернопільводоканал»:

«По перше, вони набагато мають більший термін експлуатації. Якщо зима – наші гідранти, колодязі можуть бути засипані снігом. Всяке може бути. А ці – вони надземні пожежні гідранти. Тобто, служба МЧС може під’їхати в любий час і скористатися цими гідрантами. Вони набагато зручніші в експлуатації, маю на увазі, якщо тиск в мережі, наші трошки складніше відкрити. Ці – набагато легше».

Якісні гідранти, кажуть у водоканалі, – це, перш за все, безпека самих тернополян. Втім, і обходяться вони дорожче. До прикладу, вартість одного такого австрійського гідранта, – близько 50 тисяч гривень.

До слова, у 2016-му на заміну пожежних гідрантів у Тернополі з міського бюджету виділили близько 300 тисяч гривень.

ГАННА ЗАГОРОДНА, начальник відділу водопровідно-каналізаційних мереж КП «Тернопільводоканал»:

«В цьому році поміняли ще 4, теж цієї фірми такі гідранти, але вже вони підземні. Вони вже звичайно розміщені в колодязях, так, як наші, але ми надіємося, що вони будуть набагато довше в експлуатації. Це ми поставили 4 штучки таких і 20 замінили наших пожежних гідрантів. Тобто, разом вcіх – 26 штук».

Загалом на балансі «Тернопільводоканалу» перебуває понад 520 гідрантів.

 

залишіть коментар