У Тернополі виявляють незаконний продаж ялинок

Автор:     Опубліковано: 23 Грудня 2016 о 19:28    470 переглядів

 

Невідповідність документів, до прикладу товаротранспортних накладних, поки що, це найчастіші порушення у Тернополі під час продажу живих ялинок чи сосен.

ОЛЕГ СОРОКОВИЙ, заступник начальника УПП у м. Тернопіль

«Так вчора на центральному ринку громадянин Азербайджану продавав ялинки. В нього вони були чіповані, але ці номера чіпів не відповідали тим номерам, які повинні бути, які є в нього в товаротранспортних накладних».

Загалом, аби продаж новорічних дерев був законним, торговці повинні мати ряд документів, зокрема і свідоцтво реєстрації підприємницької діяльності.

ОЛЕГ СОРОКОВИЙ, заступник начальника УПП у м. Тернопіль

«Договір з балансоутримувачем цієї території на прибирання, товаротранспортна накладна або накладна в якій повний перелік повинен бути чіпів, які повинні бути на кожній ялинці, окремий, індивідуальний номер, і ці номера повинні бути прописані всі в накладній. Крім того, в накладній повинні бути параметри кожної з ялинок, наприклад: 20 штук ялинок, метр 50 висоти, на метр 30 ширини. Тобто такі параметри повинні бути для того, щоб повністю все було законно.

Варто зазначити, рішенням міськради визначили 17 легальних пунктів продажу. Аби дізнатися, чи у Тернополі розповсюджують новорічні дерева законно, їдемо разом із патрульними на перевірку. Зупиняємося на одному з дозволених пунктів продажу – біля будинку на вулиці 15-го квітня, 23.

п. ІГОР, підприємець

«- А звідки берете ялинки? – З Карпат. – А з якого лісництва? – Тут пише – Івано-Франківське».

Інспектори патрульної поліції перевіряють документи.

ВОЛОДИМИР ГОРБОВИЙ, заступник командира роти №3 УПП у м. Тернопіль

«Є весь перелік документів, а саме це має бути свідоцтво платника податків, що особа здійснює підприємницьку діяльність, платить податок, має бути товаротранспортна накладна. Накладна на ялинки видається лісовим господарством, звідки вони прибули. Також повинна бути оплата, корінець, про оплату податку по даному факту торгівлі. Паперові штрих-коди, які наклеюються на кожну ялинку».

Далі дивляться, чи на всіх деревах є наліпки з індивідуальним номером і кодом. До слова, перевірити легальність лісопродукції може кожен на сайті yalynka.info.

ВОЛОДИМИР ГОРБОВИЙ, заступник командира роти №3 УПП у м. Тернопіль

«Ви можете просто номер бірки ввести і має, якщо у вас привезені ялинки з Івано-Франківської області, значить має так і написати, що її виростили в Івано-Франківській області».

Тут також порушень не виявили. Третій крок, перевірка дерев у причепі, на наявність самоклейок.

ВОЛОДИМИР ГОРБОВИЙ, заступник командира роти №3 УПП у м. Тернопіль

«Виявивши порушення, а саме це деякі штрих-коди не прикріплені на деякі ялинки. Викликано групу, яка в подальшому буде займатися цим порушенням. Тобто по даному факту приїжджатиме група, будуть перераховувати кількість ялинок, їхня вартість і тоді вже буде встановлюватися по якій відповідальності притягати даних осіб».

Продавці переконують, це верхівки від великих ялинок, які зрізали у лісництві, а оскільки це не все дерево, то і наклейок їм на них не дали. Якщо ж  експерти ці слова не підтвердять, підприємцям доведеться заплатити штраф.

Загалом, якщо є порушення, патрульні його лише фіксують і викликають, залежно від ситуації або муніципальну поліцію, або екологічну інспекцію, або ж слідчо-оперативну групу.

 

залишіть коментар