“Ух-радіо” святкує повноліття

Автор:     Опубліковано: 20 Грудня 2016 о 19:19    418 переглядів

З Днем Народження Ух-радіо! Сьогодні Українській хвилі 101,1 fm виповнилось 18 років. Як росли та розвивались наші радійні колеги та які символи живуть в їхній редакції, знає наша Тетяна Ставінська.

У 1998 році у Тернополі запрацювала нова радіохвиля 101,1 fm. Це була своєрідна збірна  різноманітної музики як української, так і закордонної. Хвиля нічим не відрізнялась серед інших, пригадує редактор «Ух-радіо» Зоряна Биндас. Однак, у 2004 році, радіо повністю змінило свій формат і відтоді стало справді Українською хвилею.

ЗОРЯНА БИНДАС, редактор радіостанції «Ух-радіо»

«Керівництво вирішило зробити таку нішеву радіостанцію, зробити жанрову радіостанцію. І, на щастя, зупинились на україномовному форматі, у 2004 році, ще до «Помаранчевої революції», ми перейшли на україномовний формат, тоді ще, коли це не було зовсім модно і було багато скептиків, але це себе виправдало і зараз бачимо виникають нові, повністю радіомовні станції, ну ми так трішечки випередили час».

Тодішнє керівництво зробило досить сміливий крок, який вирішив подальшу долю радіостанції.  Вони ризикнули, підтримавши українське, і попри усі труднощі, зуміли втриматись на плаву популярності. Наповнювати ефір україномовним продуктом як раніше, так і зараз, розповідає музичний редактор «Ух-радіо» Артем Соловей, нескладно.

АРТЕМ СОЛОВЕЙ, музичний редактор, ведучий денного шоу на «Ух-радіо»

«В час, коли всі піаряться, що вони стають такими україномовними –  «Ух-радіо» таким було вже давно. І ми вже  роками доводили про те, що насправді є дуже багато україномовної музики, а зараз її стало ще й більше. Тому що, на щастя, люди настільки навчилися користуватися тим, що їм дає Інтернет, що фактично за короткий час, в нас купа гуртів почали робити надзвичайно якісну музику,  в нас вона завжди в ефірі. Просто, якщо раніше ми акцентувалися на музиці, яка була популярна тоді – це «Друга ріка», «Скрябін», «Океан Ельзи». То зараз є «Гапочка», «5 вимір», «Оторвальд», «Бахрама» – дуже багато інших колективів і це прекрасно, що є можливість підтримувати своє».

За 18 років змінився не лише формат та наповнення ефіру, але й виросло саме радіо. Воно розвивалось, вчилось на власних помилках і  таким чином удосконалювалось. Зараз це чи не найпопулярніша радіостанція міста, яку творить веселий, дружній  та енергійний колектив однодумців. Українська хвиля навіть має своїх символів – Марго та Жоріка.

ЛЮДМИЛА РУДЕНКО, радіоведуча «Ух-радіо»

«Це ті прекрасні істоти, які також хочуть щось говорити, гарно в нього виходить говорити «правда» і багато іншого, але це треба знайти ще підхід і почути ці його слова. Вони завжди створюють неймовірний настрій, коли приходять гості, особливо зіркові гості, то коли вони підходять і бачать цих двох пташок таких цікавих, то вони зразу ніби впадають в дитинство, починають з ними спілкуватися, відповідно, подальші інтерв’ю проходять в затишній, дружній, гарній атмосфері».

А зіркових гостей на «Ух-радіо» було чимало, деякі з них, навіть стали справжніми друзями.

ЛЮДМИЛА РУДЕНКО, радіоведуча «Ух-радіо»

«Постійний гість Арсен Мірзоян, до якого навіть не обов’язково телефонувати, викликати. Він знає точно, що якщо в нього концерт, чи у Тоні Матвієнко, концерт у Тернополі, він повинен завітати на хвилю «Ух-радіо». «Ріanoboy», дуже приємний в спілкуванні, мала з ним інтерв’ю. Він настільки  поважає нашого слухача, він 100% говорить українською мовою, він намагається подарувати лише найкращу музику, він навіть інколи іде на такі відвертості, тобто розказує про свої слабкості, не соромиться. Гурт «Антитіла», гурт «Скай», який ми дуже любимо і завжди за нього вболіваємо. Я думаю, що і багато інших, яких зараз і не так пригадаємо, але, принаймі, їх є дуже багато».

«Ух-радіо» – хвиля, яка  об’єднує  українців зі всього світу. Відданих слухачів 101,1 fм з кожним роком стає все більше.  А тому приказка: «Слово не горобець, вилетить не впіймаєш», є  чи не основною для працівників радіостанції.

ЗОРЯНА БИНДАС, редактор радіостанції «Ух-радіо»

«Треба думати, що ти говориш, тому що коли ти скажеш це в ефір, ти вже нічого не зробиш, тому що це вже прозвучало, це вже люди почули. Якщо в он-лайнових ЗМІ, можна поправити, якщо газету можна 300 разів вичитати вже зверстану, чи сюжет можна передивитись, щось переінакшити, то у прямому ефірі права на помилку нема».

Як і будь-яку сферу, не оминають радіо і курйози. За 18 років їх було чимало.

ЗОРЯНА БИНДАС, редактор радіостанції «Ух-радіо»

«Згадуючи курйози, то мам собі десь посміхаєшся, ну бувало. Але це той випадок, коли є що згадати, але на камеру немає чого розказати».

А щодо оригінальної та досить креативної назви, радійники одноголосно стверджують: Ух, тому що це й справді Ух!

ЛЮДМИЛА РУДЕНКО, радіоведуча «Ух-радіо»

«Це ух!, як класно. Ух!, як весело. Ух!, як захоплює і нехай в нас буде дійсно все – Ух-чудово!!!»

залишіть коментар