В ОДА відзвітували, чим займалися у 2016-му

Автор:     Опубліковано: 26 Грудня 2016 о 19:23    689 переглядів

В облдержадміністрації розповіли про підсумки роботи у 2016-му. Локацією для річного звіту обрали аеропорт «Тернопіль». І не з проста, стверджує очільник ОДА Степан Барна. Зміни, переконаний він, починаються з маленьких кроків, які мають важливе значення для області. Вперше є розпорядження облдержадміністрації про затвердження проекту землеустрою щодо відведення обласному комунальному підприємству «Тернопільавіаавтотранс» ділянок на території Смиковецької сільської ради. Отримав аеропорт і необхідні сертифікати. Щодо інших здобутків цього року, то, насамперед, в області, стверджує голова ОДА, зростають показники соціально-економічного розвитку. За низкою показників Тернопільщина – у десятці кращих. Зокрема, це індекси будівельної продукції та промислового виробництва, обсяг виробництва валової продукції сільського господарства, обсяг капітальних інвестицій, середньомісячна зарплата. Працюють в області, звітує Степан Барна, і над створенням  умов для приходу іноземних інвестицій. Зокрема, у травні був проведений Інвестиційний форум.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Динаміка прямих іноземних інвестицій дала приріст і вивела Тернопільщину на 4 місце в Україні. Ми прийняли більш як 80 делегацій, було підписано 7 міжнародних угод».

Також зростає експорт товарів до країн Європи, відкриті ринки для просування нашої продукції в Азію, Африку, Австралію. Щодо промисловості, то її основу складають такі галузі як добувна, харчова, деревообробна, металургійна та машинобудівна. Загалом, за 10 місяців цього року вироблено майже на 8 % більше промислової продукції, як за той же період минулого.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Мені приємно констатувати, що рік тому ми були свідками, що працював на території Тернопільської області один цукровий завод. І в цьому році працює три цукрових заводи. Це Збаразький, Чортківський, запрацював Хоростківський завод. Була велика надія, якби не погодні умови, що запрацює ще Козівський цукровий завод. Але, будьте певні, що в наступному році ми цю динаміку будемо спостерігати. Відновили свою роботу Ковалевський спиртзавод , також Теребовлянський молокопереробний заводи».   

В області, переконаний Степан Барна, поліпшуються і умови для ведення бізнесу. Протягом року зареєстрували понад 3 тисячі фізичних осіб-підприємців та більше 400 юридичних осіб. А надходження від малого і середнього бізнесу до Зведеного бюджету за підсумками року склали близько 940 мільйонів гривень.

Щодо освіти, то в області створили 12 опорних шкіл, розпочали реформу профтехосвіти. Є позитивні зміни і в галузі медицини.   Серед іншого, розповідає Степан Барна, нещодавно відкрили нове відділення хіміотерапії в обласному онкодиспансері, також цього року здали в експлуатацію пологовий корпус перинатального центру «Мати і дитина», почали реалізовувати проект із створення диспетчерського центру екстреної медичної допомоги. Працюють і над створенням кардіоцентру.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«І будьте певні, в першій половині наступного року в Тернопільській області на базі Університетської лікарні буде зроблено першу операцію на відкритому серці.  Я буквально в суботу був на цьому об’єкті. Вже частина обладнання придбано».

 

Крім того, ремонтували цьогоріч і  дороги.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Нас цікавлять якісні, хороші, капітальні дороги, які ми почали будувати в цьому році – в напрямку Львова, в напрямку Івано-Франківська і напрямку Кременця. В цьому і в наступному році, бо ці кошти є перехідні,  ми освоїмо майже 300 мільйонів гривень в процесі будівництва. І ви знаєте, що президент пообіцяв підтримку у стратегії добудови дороги на Кременець, а також – на H-18 майже півмільярда гривень».  

Реалізовували також в області проекти, пов’язані з енергозбереженням, розвивали соціальну інфраструктуру краю. Крім того, у 2017  область входить з 36-ма об’єднаними територіальними громадами.

 

 

залишіть коментар