Збройним Силам України виповнюється 25

Автор:     Опубліковано: 5 Грудня 2016 о 19:13    627 переглядів

6 грудня Україна традиційно відзначатиме День Збройних Сил. Напередодні цього свята військовослужбовців вітали і у Тернополі. На урочистостях побували наші кореспонденти.

6 грудня 1991 року Верховна рада ухвалила Закон «Про Збройні Сили України». Це свято прийнято називати днем справжніх, сильних та мужніх чоловіків, однак в рядах Збройних Сил України пліч-о-пліч із чоловіками стоять не менш сильні та віддані військовій справі – жінки. Художниця і вже тепер санітарний інструктор Світлана служить в лавах Збройних Сил України вже більше року. Жінка розповідає, про те що стала військовослужбовцем не жалкує, попри усю складність професії, негативу у ній не бачить. На її думку, єдиний мінус у цій сфері – це нестача жіночих посад.

СВІТЛАНА, санітарний інструктор у протитанковому артилерійському дивізіоні Тернопільської окремої артбригади

«Мені це завжди подобалося з самого раннього дитинства, подобалася військова служба, військовий одяг і тому подібне, завжди займалася спортом, тому,коли на Україну напав агресор, я трішки подумала, але не дуже довго. На даний час в Тернополі, раніше служила в «Айдарі». Тільки хороші, приємні спогади, я вдячна тим людям, з якими пліч-о-пліч була більше року».

Наступного тижня жінка знову планує поїхати на Схід. А от інша Світлана у Збройних Силах України лише 8 місяці, 3 з них перебувала у зоні АТО. Розповідає, хоч тепер їй бракує спілкування з маленькою донькою, підписавши контракт, вона здійснила свою мрію і у іншій сфері себе не бачить.

СВІТЛАНА, військовий кухар Тернопільської окремої артбригади

«Я по професій сама кухар-кондитер і хотіла дальше служити по своїй професії. Я виконую там на Сході, кухаря, я на польових умовах готую, переважно тільки кухарем, а так, тут займаюся документацією. 12 листопада я приїхала і планую десь цього місяця знову їхати назад».

Напередодні свята для українських військовослужбовців підготували урочистості. Їх відзначили подяками, грамотами, медалями та подарунками.

ОЛЕКСАНДР СКУМБРІЙ, т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату

«Людина в формі вона завжди користується повагою, авторитетом і сама форма надихає людей на думку, що держава наша існує, держава є, вона має певний захист, свої Збройні сили. Дивлячись на сьогодення, на ті події, які відбуваються на сході нашої країни, як військовослужбовці відносяться до своєї справи, то так воно і є,  я сподіваюсь, що і надалі ЗСУ будуть ті завдання виконувати, які покладає на нас наш Президент і наш народ».

Хвилиною мовчання на заході  вшанували пам’ять і усіх полеглих за Україну бійців. Висловили слова вдячності та шани присутнім батькам загиблих Героїв.

ЮРІЙ ЮРИК, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації

 «Саме українська армія своїми подвигами показує на цілий світ, що Україна бореться, Україна відстоює своє право бути суверенною, незалежною, територіально-цілісною країною. Зараз, як ніколи видно оту славну традицію українських збройних сил, яка вже тягнеться віками від Київської Русі – козацтва, гайдамаків, від УПА, Січових стрільців і саме зараз, як ніколи видно, що це єдина військова спільнота, яка розтягнулася в часі на багато віків».

 Також в рамках заходу подякували і усім небайдужим, які допомагають українській армії. До слова сьогодні, 5-го грудня -Міжнародний день волонтера.

залишіть коментар