Пункт екстреної (швидкої) медичної допомоги відкрили у селищі Велика Березовиця. Там чергуватиме одна бригада, яка складатиметься з лікаря, фельдшера та водія. Загалом же, працюватимуть 4 зміни.
МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:
«Відкриття це обумовлене тим, що ми наблизимо надання екстреної невідкладної допомоги якраз населенню селища Березовиця, яке десь складає більше 8 тисяч. Ну і, звичайно, тут йде траса Тернопіль-Чернівці, де дуже багато є дорожньо-транспортних аварій, і, звичайно, нам важко доїжджати зі «Східного» масиву сюди на виклики. Тому ми перекриваємо два питання».
ІЛЛЯ КОСТЮК, голова селищної ради:
«Знаєте, коли десь їдеш в транспорті або стоїш обабіч дороги, і бачиш автомобіль, карету медичної допомоги, бачиш проблискові маячки, і думаєш, чи доїхав той автомобіль вчасно, чи надав він допомогу. А завдяки такому об’єкту ми на хвилини, на долі хвилини пришвидшимо прибуття цього транспорту і таку бажану першочергову допомогу громаді селища».
ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської облради:
«Я думаю, що це – дійсно свято, тому що, коли він запрацює, це відчують громада, яка сьогодні проживає в цій місцевості».
ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК, начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації:
«2017 рік – це буде рік змін. Рік змін первинної допомоги, ми створимо госпітальні округи. Ті речі, які десь не вдалося зробити нашим попередникам, ми сьогодні хочемо втілити в життя і реально змінити підхід і роботу лікаря, статус пацієнта, ведення електронної декларації, тобто, дуже багато різних у нас планів».
У розпорядженні медиків – один автомобіль швидкої допомоги, укомплектований, як запевняють, усім необхідним. Що є всередині машини, нам демонструють фельдшери.
ОЛЬГА ГАНЧАР, фельдшер:
«Це є дефібрилятор. Це є шийні комірці. Тут в нас є кисневі балони. Також в нас є такий ще кисневий інгалятор».
ОЛЬГА ГОШІВСЬКА, фельдшер:
«Вакуумні шини, щити так само. Ноші тут у нас пластикові для виносу, гамак називається. Електрокардіограф. Ще дитячі от є. Ну, шини вакуумні в нас закладені, зрозуміло. Носилки, Амбу-апарат, так само, кисневий балон, ящик».
МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:
«В нас немає проблем з пальним, в нас немає проблем з медикаментами. Люди, які проживають в цьому селищі, зможуть звертатися до нас і їм також буде надаватися тут медична допомога».
Один із тих, хто працюватиме у новому пункті – Роман Малецький. Загалом же, на швидкій чоловік трудиться 16 років.
РОМАН МАЛЕЦЬКИЙ, водій швидкої:
«До Буцнева, допустимо, можна заїхати за хвилин 15. А якщо їхати з бувшої станції, – ну, хвилин 25. А наскільки швидше – то ясно, що хвилин 10 – то дуже велика роль, коли людина хвора. Як до машини – то взагалі претензій нема, бо там все устаткування – по-теперішньому, буду казати так, як є».
Додамо, як повідомив директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Джус, також у планах на цей рік – відкриття пункту у Бучацькому районі, підстанції на масиві «Дружба» у Тернополі, та оперативно-диспетчерської служби в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.