На Тернопільщині перебуватиме унікальна ікона. З Ватикану привезуть оригінал Нерукотворного образу Ісуса Христа з Едесси. У Церкві він відомий також як Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Мандиліон. Цей образ, стверджують священнослужителі, є однією з найвизначніших християнських святинь і чи не найдавнішим зображенням лику Христа, що дійшло до наших днів.
ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:
«Чого це – нерукотворний? Бо він не написаний рукою людини. Він є, як ми знаємо, Вероніка обтерла обличчя і Христос в подяку їй відбив на тім рушнику свій образ, обличчя».
Є ще й інша версія походження святині, що розповідає історію зцілення едеського царя ликом Спасителя.
о. ВІТАЛІЙ КОЗАК, синкел у справах стратегії розвитку УГКЦ:
«Всьому світу відома ця розповідь про едеського царя Авгара V Чорного, який, згідно традиції, вражений важкою невиліковною хворобою, посилає свого учня до Господа Ісуса Христа, щоби цей прийшов і вилікував його. І, як знак цього оздоровлення, отримує цей відбиток обличчя Христа, який йому приносять до Едесси, це – сьогоднішня Урфа у Туреччині».
В наш час ікону зберігають у Папській Захристії Сікстинської капели. Виставляють її лише раз на рік, у 5-ту неділю Великого посту у базиліці Святого апостола Петра. В Україні реліквія вперше перебувала у 2015 році у Львові, в Соборі Святого Юра.
о. РОМАН ДУТЧАК, судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:
«Історія такого перебування її на Тернопільщині – вона є дійсно благословенною, тому що на прохання нашого архиєпископа і митрополита, властиво, особа, яка є відповідальною за усі літургічні служіння Папи, монсеньйор маестро Гвідо Маріні, він дуже сердечно відкликнувся на це прохання, розглянув це прохання про можливість перебування такої ікони в нас, і також представив це Святішому Отцеві, який благословив, властиво, таку подію».
Основне ж, до чого закликають священнослужителі тих, хто вирішить відвідати ікону – молитись за мир в Україні.
о. ВІТАЛІЙ КОЗАК, синкел у справах стратегії розвитку УГКЦ:
«Перш за все, ціль є та присутності тої святині. Не щоб когось здивувати, але щоби ці святині духовно підносили християн, наших співгромадян, українців до молитви за мир в Україні. Отже, щоби кожен цей знак прийняв, як видимий символ такої мобілізації і звершив це паломництво, і жертвував це паломництво за мир і спокій для України, за припинення війни в Україні».
о. РОМАН ДУТЧАК, судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:
«Пам’ятні образки, які будуть присутні при іконі, вони з другої сторони мають молитву про мир Святого Франциска, власне, який каже: «Господи, вчини мене знаряддям Твого миру».
Отож, з 12 по 15 лютого образ перебуватиме у Марійському Духовному центрі в Зарваниці, а з 16 по 22 лютого – у Архикатедральному соборі у Тернополі.
ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:
«Він буде їхати спеціальним літаком, буде спеціальна охорона ватиканська, і тут буде охорона. Бо то – великий скарб, який треба дуже берегти».
Аби уникнути великих черг, кожен деканат Тернопільсько-Зборівської архиєпархії греко-католицької церкви матиме свій день. Чекають також і на паломників з інших областей. Також у ці дні в нашу область завітає Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.