27 січня світ вшановує пам’ять жертв Голокосту

Автор:     Опубліковано: 27 Січня 2017 о 19:22    327 переглядів

Сьогодні світ вшановує жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945-му радянські війська звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору Аушвіц-Біркенау неподалік Освенцима. Вперше Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту у світі відзначили у 2006-му. Ця трагедія, йдеться  у відповідній резолюції Генасамблеї ООН, «буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість».

ГАННА МЕЛЬНИК, вчитель історії та правознавства Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка:

«Ініціаторами резолюції оцієї, щодо відзначення цієї трагедії, виступили такі держави як Ізраїль, Канада, Америка, Австралія, і більше 90 країн приєдналися або стали співавторами цієї резолюції. Що таке Голокост? Якщо в буквальному змісті слова, то це є винищення, як говорили німці, «неповноправних народів».      

До таких народів нацисти відносили євреїв та ромів. Голокост, розповідає Ганна Мельник, призвів до винищення третини євреїв.  Під дію репресивної машини потрапили й інші етнічні та соціальні спільноти.

ГАННА МЕЛЬНИК, вчитель історії та правознавства Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка:

«Відзначати оцей день потрібно для того, щоби молоді люди, а саме – учні, знали про ось такі трагічні сторінки в історії будь-якого народу».  

залишіть коментар