Благодійники з Чехії передали подарунки тернопільським дітям

Автор:     Опубліковано: 6 Січня 2017 о 09:34    837 переглядів

Подарунки із Чехії отримали до свят тернопільські діти. Спільну акцію перед Різдвом місцевий благодійний фонд «Карітас» та доброчинці із міста Оломоуц проводять вже не перший рік.

о. АНДРІЙ МАРЧУК, генеральний директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»:

«З «Карітасом» Чехії ми вже співпрацюємо якраз цього року випадає десята річниця. Цей «Карітас» різносторонньо нам помагав. Помагав також і через нашу єпархію, де ми робили спільні проекти, власне, у наші лікарняні заклади, де постачалося і медичне обладнання. Це в першу міську лікарню. Останнім дарунком великим – це були відновлені палати, обладнання медичне в обласний наркологічний диспансер, де проходять курси реабілітації воїни АТО». 

До Різдва ж доброчинці привезли у Тернопіль подарунки, які для дітей збирали чеські родини.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Дорогі дітки! Я хочу вам побажати, щоб ви на дорозі зустрічали справді отих небайдужих  людей, благодійників, меценатів. Щоб ви не втрачали віри, що завтра настане краще, як сьогодні. Завтра зустрінуться благодійники, які відкриють вам двері в своє серце, подарують тепло, любов і якісь матеріальні блага».

Усі пакунки – адресні, тобто, призначені для конкретної дитини.

ВАСИЛЬ ВАСИЛІВ, координатор проектів для України «Карітасу» м. Оломоуц (Чехія):

«Вони дають конкретній дитині. Вони знають ім’я, вони не знають прізвище, вони знають, чи це хлопчик, чи це дівчинка, вони знають, скільки їй років, вони знають, який в неї ріст і вони конкретно можуть більше зосередитися, що вони хочуть їй подарувати, щоб це було конкретно і дійсно потрібне. Щоб це не був просто подарунок, але подарунок для конкретної дитини, яка має ім’я, і вони знають, що цим принесуть їй велику радість».   

А щоб ніхто з дітей не почував себе обділеним, чеські благодійники мали умову щодо вартості подарунків.

ВАСИЛЬ ВАСИЛІВ, координатор проектів для України «Карітасу» м. Оломоуц (Чехія):

 «Щоб не було, що хтось получив новий смартфон, а другий – тільки, наприклад, куртку, тому ми просимо наших дарців, щоб була певна сума від 900 до 1200 приблизно гривень (тому що гривня тепер подібна до крони чеської), щоб була певна межа, в якій вони всі ці подарунки купляють».

Попри цікавість, подарунки діти відкривати не спішать – кажуть, розглянуть вже вдома.

НАСТЯ:

«Я буду рада будь-якому подарунку».

До слова, крім потребуючих дітей з Тернополя, подарунки з Чехії отримали і діти вимушених переселенців.

АНЯ:

«Я сама думала, що в мене буде самий великий, дуже  хотіла. Думаю, все, мій самий великий має бути. Тут кличуть мене – класно. Я навіть не знаю, що там».   

МАРІЯ ПЛАЧИНДА, мама Ані:

«Ми вже тут практично три роки, ми з Криму приїхали, я з чоловіком і з трьома дітьми. Вже звикли, вже почуваємо себе як вдома, нормально. Дуже приємне місто, приємні люди».  

Подарунки разом з іншими дітьми отримали й Кароліна, Ангеліна та Роман Тінякові, які переїхали з Донецька. У Тернополі мешкають вже понад рік, до того жили в інших містах.

АЛЬОНА ТІНЯКОВА, мама Кароліни, Ангеліни та Романа:

«Очень благодарна семьям, которые собирали эти подарки, благодаря которым мои дети получили эту радость перед Рождеством. И я тоже поздравляю эти семьи с Рождеством и искренне благодарю вас за вашу доброту, и пусть вас Бог благословит, за все те добрые дела воздаст вам, что вы делаете для детей».   

У Чехію ж з Тернополя поїдуть фотографії та листівки, які діти передали своїм благодійникам на знак вдячності.

 

залишіть коментар