Через утеплення школи в Великій Березовиці відкрили кримінальне провадження

Автор:     Опубліковано: 27 Січня 2017 о 19:21    602 переглядів

Це загальноосвітня школа в селищі міського типу Велика Березовиця. Зараз вона фігурує в одному з кримінальних проваджень за статтею про службове підроблення.

ПАВЛО БАЧИНСЬКИЙ, слідчий Тернопільського відділення поліції:

«На даний час здійснюється перевірка із залученням спеціалістів Державної архітектурно-будівельної інспекції, а також до спільної перевірки залучено працівників західного управління Держаудитслужби».

Причина в тому, що нещодавно цей навчальний заклад утеплили, проте, громадські активісти стверджують – неякісно.

АНДРІЙ ОБ’ЄЩИК, директор ГО «Протидія корупції та моніторингу екології «Скеля»:

«Будівельні роботи після підписаних актів здійснювалися при мінусовій температурі. Це недопустимо просто. І ґрунтовки, і фарби, і клеї – воно все в потьоках, тече. Триматися воно не буде, тому що зроблене через мороз. На наші зауваження ніхто не реагував, тому воно набрало трохи якогось такого резонансу. Ну, і ми звертаємось до поліції – пролити трохи світло в даній ситуації, чому так».

Із бюджету на ці роботи виділили близько півтора мільйона гривень, але, за словами активістів, ця сума не відповідає дійсності.

ВАСИЛЬ ЛУЦІВ, житель смт. Велика Березовиця:

«Приблизно 700-800 тисяч реалізовані, все остальне пішло в нікуди. Якщо відкинути ті всі, що вони не доробили, не грунтували, стартові планки не давали, не силіконили. Тільки на один силікон в проекті забито порядка 100 тисяч – це коли пінопласт клеїться один до одного, на стиках мало зароблятися спеціальним силіконом. В проектно-кошторисній документації це вказано, вони це не використовували. Грунтувати стіни – вони не грунтували. Ну, і крім того, навіть в проекті було, що то порушено було, що то ПБС-35 забито, вони використовували ПБС-25, що значно дешевший пінопласт, чим хоча би той, який був забитий теоретично».

Василь Луців – мешканець Великої Березовиці, переконаний – відповідальність за цей проект несе селищний голова.

ІЛЛЯ КОСТЮК, голова селищної ради смт. Велика Березовиця:

«Є люди безпосередньо і в управлінні капітального будівництва, є люди, які ведуть безпосередньо це будівництво. І вони відповідають за технічний, авторський нагляд. Тобто питання логічно було б задавати саме їм. Тому що селищна рада не вибирала ні підрядчика, не підписувала акти виконаних робіт. Тобто, наше було завдання лише виконати роботи по самому виготовленню проекту і передати повноваження на відділ управління капітального будівництва».

Туди ми і звернулися. Начальник управління капітального будівництва – Віктор КузЯк запевнив – вся документація проекту утеплення школи в порядку. Є й відповідні експертні висновки. І, каже, щодо фінансування, то інформація активістів неправдива.

ВІКТОР КУЗЯК, начальник управління капітального будівництва ТОДА:

«1,3 мільйона так, як було по проекту. Проект був на мільйон чотириста. Підрядник на ці кошти не виконав робіт, були внесені зміни і щоб не пропадало 100 тисяч – в школі були поміняні двері і вікна».

Оскільки утеплення було проектом співфінансування, то, зазначає селищний голова, виділяли кошти і з місцевого бюджету.

ІЛЛЯ КОСТЮК, голова селищної ради смт. Велика Березовиця:

«На співфінансування даного проекту виділили  487 400 гривень. З них, по закінченню даних робіт, в селищний бюджет повернули 62 тисячі. Тобто, це ще раз говорить, якби відбувалось якесь незаконне привласнення коштів, то ці кошти би безумовно були освоєні. А так – якщо ми бачимо, що роботи зроблені і залишкові кошти повернули попросту в бюджет».

Представник ж підрядної організації, яка виконувала роботи запевняє, з їхнього боку в цій справі ніяких порушень немає.

РОСТИСЛАВ БАРАН, директор фірми-виконавця робіт:

«То, що стосується використання коштів і решту – є замовник, який був, є технагляд, які велись роботи, є відповідні всі документи, що куплялося, що робилося. На це всьо є – хто робив, як робилося. Це все є документально затверджено. Є проектно-кошторисна документація, яка пройшла експертизу. І всі роботи виконувались згідно проектно-кошторисної документації. Там відхилень немає там написано «пінопласт» і утеплення проводилось пінопластом».

ВІКТОР КУЗЯК, начальник управління капітального будівництва ТОДА:

«Рік часу дається повністю гарантія і підрядник за свої кошти буде усувати всі недоліки. Дата вказана. Ми виїжджали з першим заступником голови державної адміністрації – Крисаком Іваном Богдановичем виїжджали на об’єкт, оглядали його, зробили, склали дефектний акт. Підрядник його зараз підписує, ознайомлюється і готує гарантійний лист і буде усунуто всі недоліки з настанням тепла».

Наразі ж правоохоронці все ще вивчають ситуацію. Триває слідство.

залишіть коментар