Чернихівецька громада – одна із найменших на Тернопільщині

Автор:     Опубліковано: 13 Січня 2017 о 18:48    1 879 переглядів

Чернихівецька громада, що у Збаразькому районі – одна із найменших на Тернопільщині. До її складу входять три села: Чернихівці, а також – Старий Збараж і Верняки та об’єднує трохи більше 2 тисяч мешканців. Зі слів голови громади, чи не основне завдання – «підтягти» сусідні села бодай до рівня її центру.

МАРІЯ КИПИБІДА, голова Чернихівецької ОТГ:

«Власні надходження наші становлять зараз, коли ми створили громаду, становлять 3 з половиною мільйони. Плануємо ще десь більше 2 мільйонів отримати на розвиток інфраструктури громади. Також з Фонду регіонального розвитку плануємо отримати кошти на фінансування об’єктів».  

Крім того, додаткові кошти планують залучити за рахунок оренди землі, перереєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, податку з продажу підакцизних товарів. Отримані фінанси мають намір вкласти у поліпшення інфраструктури. Зокрема, мова йде про капітальний ремонт даху та заміну опалення у навчально-виховному комплексі Старого Збаража, забезпечення централізованого водопостачання у Верняках, облаштування спортмайданчика й оновлення фасадів школи та дитсадка у Чернихівцях. Хочуть також відремонтувати дороги, аби забезпечити пряме сполучення між селами.

Анна Ділай – медсестра в амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Жінка сподівається: завдяки створенню громади умови життя стануть більш комфортними.

АННА ДІЛАЙ, медсестра:

«Покращення чекаємо від громади дуже великого, через те, що може буде більше населення – раз. По-друге, більш обширна буде медицина. Ми чекаємо, що буде зроблене все так, як в містах. Не так, як в селі, а так, як в містах».

Днями Чернихівецьку громаду відвідав голова Тернопільської облдержадміністрації. Зі слів Степана Барни, нинішня чисельність громади є замалою, щоб зараз говорити про її спроможність. Втім, і вона має шанси на успіх.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Бачимо перспективу долучення інших населених пунктів до цього села і до цієї громади. Це дасть можливість покращити ситуацію, фінансову спроможність цієї громади, і надзвичайно важливо, що ми сьогодні маємо показати на прикладі, в тому числі, малих громад, що ми здатні змінити ситуацію на селі. В даному випадку, з державного бюджету передбачається субвенція на підтримку інфраструктури територіальної громади. Вона, я думаю, буде в межах 2 мільйонів гривень. Ми вже десь окреслюємо пріоритетні напрямки».      

 

 

залишіть коментар