На Тернопільщині 2017-й оголосили роком УПА

Автор:     Опубліковано: 5 Січня 2017 о 19:00    318 переглядів

На Тернопільщині 2017-й проголосили роком УПА. Адже цьогоріч відзначатимуть 75-ту річницю з часу створення Української повстанської армії. З цієї нагоди в області, уже з січня, запланували комплекс тематичних заходів. Деталі у сюжеті.

Тернопільська облдержадміністрація спільно з обласною радою прийняли рішення оголосити 2017-й – роком УПА. Та відповідно, запланували чимало подій. Серед них фестивалі, військово-патріотичні заходи,  тематичні круглі столи, виставки. Все для того, аби відновити у пам’яті  та надалі популяризувати діяльність цих борців за Україну.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Підписаний Президентом був Закон України «Про правовий статус вшанування пам’яті борців за незалежність в ХХ столітті» і цей Закон в першу чергу спрямований на визнання усіх суб’єктів боротьби за відновлення держави України. Друге – це визначення права такої категорії осіб на отримання державних, муніципальних, соціальних гарантій,  не тільки в Тернопільській області, але й по всій території України. Також визнання відповідних нагород, військових ступенів і реалізація всіх напрямів державної політики, щодо відновлення, збереження, вшанування пам’яті борців за незалежність України».

 ЮРІЙ ЮРИК, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації

 «Щоби всі наші герої УПА, командири, які є вихідцями з конкретних сіл, з конкретних міст, щоб в цьому році встановити меморіальні дошки  на всіх, чи школах, чи адміністративних приміщеннях в цих селах і це буде постійно діючий процес, як освячення, так і висвітлення інформації про діяльність цих людей, по великому рахунку, ми вже маємо нормальний проект як ми це можемо робити, з залученням територіальних громад, всіх структурних підрозділів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування».

На Тернопільщині, станом на листопад 2016 року статус ветерана УПА мають 486 осіб, зазначив Степан Барна. Він наголосив, що ця категорія людей має отримати належну підтримку від влади.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Враховуючи,  що таких небагато в Україні, всього  лиш ще залишилося 2469 борців за Україну, я думаю, що ми маємо зробити все, щоб комфортно себе вони почували і пам’ять про них лишалася в свідомості кожного з нас багато-багато ще років. Саме тому, мною, як головою адміністрації, підписане розпорядження про відзначення в області 75-ї річниці утворення УПА, хочу відзначити, що Тернопільська обласна рада в унісон прийняла рішення оголосити роком УПА в Тернопільській області».

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської облради

«Ми підняли виплати з 250 гривень до 500 гривень, також за рекомендацією сесії обласної ради, звернулися до органів місцевого самоврядування, щоб вони також прийняли участь у співфінансуванні і підняли на таку ж саму суму. Обласна рада виділила також кошти на друк книжок: тритомник Степана Бандери, Шухевича і інші книжки, для того, щоб ми могли їх розповсюдити по школах області, для того, щоб діти вивчали історію і знали про те, як формувалася наша держава Україна».

 

залишіть коментар