Пластуни традиційно запалили «Різдвяну свічечку»

Автор:     Опубліковано: 10 Січня 2017 о 19:05    299 переглядів

З вертепом та колядою пластуни щорічно, ще від заснування організації, відзначають свято «Різдвяна свічечка». Дійство вважають родинним, адже у дружньому колі збираються пластуни різного віку, долучаються також і їхні сім’ї. Традиційно захід організовують на третій день святкування Різдва Христового.

ДМИТРО СИРОТЮК, голова Тернопільського Пласту:

«Кожен готує свій номер, представляє його для іншого пластового загалу. Також приходять багато батьків, друзів «Пласту». Дуже приємно, насправді, побачити повний зал. Дуже класно, коли є дуже цікаві різні сценарії, бо, як звикли, що можуть повторюватися якісь сценарії вертепів чи маланок. Дуже класно, коли приходиш на прослуховування, а ми готуємо їх наперед, перевіряємо, от. І всі дуже різні вертепи абсолютно і дуже цікаві».

Від кожного куріння представили шість вертепів, загалом підготували більше десятка номерів. Сценарії, розповідає Дмитро Сиротюк, кожного року нові, адже пишуть їх, так би мовити, «на злобу дня».

ДМИТРО СИРОТЮК, голова Тернопільського Пласту:

«В нас є курені, тобто юнацтво – це є основна складова, вони готують від кожного куреня по виступу. Також є старші сеньйори – це люди, яким більше 35. Вони цього року зорганізувалися, підготували також дуже цікавий вертеп. Також є пташата – це діти до 6 років, які будуть співати пісеньку свою і робити таку атракцію веселу».

Пластовий сеньйор Олег Мусій у різдвяному дійстві бере участь не вперше, свого часу виконував ролі і міліціонера, і воїна, а цьогоріч випала нагода спробувати себе у ролі ангела.

ОЛЕГ МУСІЙ, пластовий сеньйор:

«Пластові сеньйори станиці «Тернопіль» – це ті пластуни, котрим уже від 35 років і котрі в «Пласті» уже, може, від 15 років, підготували такий вечір соціальної поезії. Тобто, наш виступ буде за вертепним дійством, але мати абсолютно актуальні і сьогоденні теми. Настільки наскільки життя вносить новинки до нашого життя. Вертепне дійство завжди було актуальним відображенням того, що близьке людям, за що вони переживають і хвилюються».  

У символічному запалюванні «Різдвяної свічечки» від Віфлеємського вогню миру пластуни зі всього світу возз’єднуються, пояснює голова Тернопільського осередку Дмитро Сиротюк. Зауважимо, захід розпочали саме із цієї традиції. Запалили три свічки – першу за тих, хто віддав своє життя за Україну, другу – за українців, які через різні життєві обставини живуть за межами Батьківщини, третю – за пластунів, які знаходяться по цілому світу, проте щоденно працюють на благо нашої держави.

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Дуже багато успішних і позитивних заходів, які відбуваються у місті, проходять, або за підтримки, або за участі пластунів. Пластуни нам виховали ідеали Степана Бандеру і Романа Шухевича. Саме Пластом опікувався ідеолог України митрополит Андрей Шептицький. І сьогодні, у новітній історії, пластуни також завжди є першими. Нехай ця «Різдвяна свічка», яка запалена від Віфлеємського вогню принесе всім вам і всьому нашому місту мир і злагоду, сімейний затишок і  тепло».

 Додамо, під час свята «Різдвяна свічечка» організували також традиційний ярмарок випічки, яку пластуни виготовляли власноруч.

залишіть коментар