Поблизу Тернополя стріляли: відбулися бойові навчання учасників загонів оборони

Автор:     Опубліковано: 31 Січня 2017 о 19:42    866 переглядів

Спеціальні військово-тактичні навчання для учасників загонів територіальної оборони проводять щомісяця. Такі заняття призначенні для того, аби чоловіки відточували свої бойові навички.

МИКОЛА БОЙКО, військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату:

 «Ці загони оборони призначені для підтримання правового режиму, у разі оголошення вже війни і в разі захоплення території переходу у партизанський рух для оборони саме нашої місцевості».

Цього разу, на базі навчального центру місцевої артилерійської бригади – військового полігону у селі Біла, заняття відбулися у рамках всеукраїнського стрілецького дня.

МИКОЛА БОЙКО, військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату:

«Тут проводиться Всеукраїнський єдиний день стрільця. Це залучені організаційне ядро загонів оборони міста Тернополя та Тернопільського району. З якими проводяться заняття по тактичній медицині, будова автомата і так само проводяться вже реальні бойові стрільби. З хлопцями проводяться бесіда, роз’яснення. Сьогодні двоє хлопців виявили бажання, після цих занять, оформити документи і піти на військову службу за контрактом».

У навчаннях взяли участь п’ятдесят осіб, усі різного віку, професій та з різними бойовими вміннями. Хтось військову підготовку пам’ятає ще з армії, інші ж мають досвід проходження служби у зоні проведення Антитерористичної операції на сході України.

ВОЛОДИМИР, тернополянин:

«Рік служби в армії. Вже мобілізований шостої хвилі, восени повернувся додому. Ну, взагалі-то це добре, тому що відновлення навиків, згадати все, це чудово. Це перший мій візит, але я задоволений, незважаючи на холод».

ОЛЕГ, тернополянин:

«Служив давно, більше 20 років тому, відразу після інституту. Ну тут цікаво, що знання дають вже на основі досвіду бойових дій за останні три роки. На приклад, тактичній медицині – це те, що в нас взаглі такого не було, колись давно поняття зеленого не мали. Ну і, відповідно, заняття з тактики враховуючи здобутий досвід, а не так, як нас, на прикладах Другої світової війни вчили, або навіть Першої».

На сьогодні у всіх 17-ти районах Тернопільщини сформовані загони територіальної оборони. Щоправда, зазначає очільник області, укомплектовані вони по-різному.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«В кожному районі Тернопільської області, щонайменше, має бути сформований загін 300 осіб. Проблемно в нас є дійсно по питанні укомплектування, бо окремі загони оборони укомплектовані до 40%, а інші більше 100%. Наприклад, Шумський загін територіальної оборони вже поза 150% укомплектування. Тобто там люди є, які хочуть і переймаються питанням обороноздатності країни».

Проблеми організації загонів територіальної оборони переважно є у територіальних громадах та органах місцевого самоврядування, підкреслює Степан Барна. Стосовно ж обласного центру, то тут, відповідно до вимог військового керівництва держави, такий загін оборони сформували ще у 2015-му.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Складається він з 9 взводів, загалом це 278 чоловік. Очолює цей загін професійний військовий. Міською радою виділено необхідні приміщення, також фінансове забезпечення, для випадку необхідності, де може бути їх розгортання, розміщення, перебування, зберігання зброї, все інше. В основному це всі люди, які є добровольцями, в більшості люди, які проходили службу в армії. Це мешканці міста Тернополя, які живуть і працюють у Тернополі, які при першій необхідності можуть бути зібрані для того, щоб виконати всю необхідну функцію по захисту міста».

Сергій Надал також додає, прийняту у Тернополі минулого року програму підтримки і стимулювання на службу за контрактом в Українській армії, продовжили і на 2017-й. Відповідно до неї з міського бюджету виділяють 10 тисяч гривень кожному, хто підпише контракт на службу у Збройних силах України.

залишіть коментар