Суд частково задовольнив апеляцію Романа Фелика

Автор:     Опубліковано: 12 Січня 2017 о 19:14    1 133 переглядів

1-го грудня 2016-го у київській квартирі Романа Фелика, за ухвалою Тернопільського міськрайонного суду, провели обшук та арешт особистих речей. В результаті вилучили український та закордонний паспорти, грошові кошти: 16 з половиною тисяч євро. І не тільки.

ЛЮДМИЛА ГАЛІЯН, головуючий суддя по справі:

«Грошові кошти у сумі 1000 євро, у сумі 500 євро, у сумі 50 доларів США, у сумі 2340 євро, у сумі 60 гривень, у сумі 500 російських рублів, 230 турецьких лір, у сумі 5 дерханів. Мобільний телефон iPhone білого кольору, МасBook жовтого кольору, мобільний телефон iPhone моделі А 1687. Грошові кошти у сумі 500 євро. Металевий ланцюжок жовтого кольору».

Відповідно до клопотання слідчого судді, арештовані кошти зможуть в подальшому забезпечити відшкодування збитків потерпілим. А інформація з мобільних телефонів та ноутбуків є необхідною для проведення розслідування щодо діяльності ТОВ «Helix Capital Україна». Захисник же підозрюваного просить слідчу ухвалу скасувати та постановити нову, якою відмовити у задоволені клопотання про накладення арешту на майно підозрюваного, адже вважає її протиправною та необґрунтованою.

АНДРІЙ ПАСІЧНИК, адвокат підозрюваного:

«Ноутбук та мобільні телефони можливо містять інші відомості, проте у відповідності до статі 87 КПК України не можуть бути використані, як доказ, оскільки є недопустимими. Вказані вище речі отримані внаслідок істотного порушення прав людини та основоположних свобод, а саме вилучені без передбаченого дозволу суду на вилучення в ході обшуку та з порушенням його вимог. Оскільки відповідна ухвала слідчого суді на проведення обшуку надано дозвіл на копіювання інформації з носіїв, а не вилучення їх самих».

Окрім того, частина вилучених коштів взагалі не належать підозрюваному, зазначає адвокат. До справи додали і заяви двох осіб, які йому ці гроші віддали на зберігання. Мова йде про 11 тисяч євро і 5 з половиною тисяч цієї ж валюти. Щодо меншої суми, то її Роману Фелику на зберігання віддав дядько, який збирав гроші на протези ніг.

ГАЛИНА ФЕЛИК, мати підозрюваного Романа Фелика:

«Коштів ми не хотіли з собою перевозити, тому що ми їхали поїздом і залишили Роману, брат залишив Роману ті гроші і про це вони склали між собою договір. Я бачила, як вони підписували, ну я не вникала, кого вони там кликали, юриста, наскільки знаю. І склали між собою договір, щоб залишити ті гроші в нього, щоб ми не возилися з ними».

Колегія суддів вирішила апеляційні скарги задовольнити частково, ухвалу слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду скасувати і постановити нову.

ЛЮДМИЛА ГАЛІЯН, головуючий суддя по справі:

 «Про арешт майна задовольнити частково. Накласти арешт на грошові кошти. Також металевий ланцюжок жовтого кольору, вилучений під час проведення особистого обшуку Фелика, шляхом заборони користування цим майном. У решті клопотання відмовити. Ухвала є остаточною і оскарженню в касаційному порядку не підлягає».

Розглядали також і апеляційну скаргу Галини Фелик, матері підозрюваного, щодо зняття арешту з транспортного засобу Mercedes-Benz 2014-го року. Користувався автомобілем, за словами прокурора, підозрюваний. Однак жінка підкреслює, зареєстрований Mercedes на її ім’я. Тому, апеляцію суд задовольнив.

 

 

залишіть коментар