Тернопіль попрощався з Маестро Ізидором Доскочем

Автор:     Опубліковано: 20 Січня 2017 о 19:15    1 400 переглядів

19 січня перестало битись серце видатного тернополянина, заслуженого працівника освіти України – Маестро Ізидора Олексійовича Доскоча. Попрощатись із ним в його дітище  – хорову школу «Зоринка» прийшли чимало людей. Всі, хто знав, працював та вчився у відомого музиканта зі сльозами на очах провели його в останню путь.

Викладач першої музичної школи Віктор Українець пригадує, познайомився з Ізидором Доскочем у далекому 1979 році. Відтоді їхнє спілкування, каже чоловік, стало постійним, а викладацькі настанови Маестро переросли у плідну співпрацю та дружбу.

ВІКТОР УКРАЇНЕЦЬ, викладач музичної школи №1

«Він керував тоді хором в 10-й школі, він мене вразив роботою своєю, творчою такою, діти його любили, слухали його і дуже оригінально в нього получалося все. В моїй памяті він залишиться  перше – патріот сильний України, це перше. Він любив Україну, ми з ним говорили деколи так. Дальше –  музикант, наставник, рушійна сила. Він керував, наставляв, гуртував».

Ізидор Доскоч виховав не одне покоління учнів, своєю майстерністю він ділився з усіма. Не рідко навчатися у Маестро колишні його вихованці приводили і власних дітей.

Христина і Тетяна сюди прийшли ще маленькими. Дівчата пригадують, спочатку Ізидор Олексійович здавався їх суворим викладачем, однак тепер дякують за ту дисципліну, яку педагог їм привив і неабияк її цінують зараз.

ХРИСТИНА ДОМАРАЦЬКА, випускниця дитячої хорової школи «Зоринка»

«Ходили викладачі по школах загальноосвітніх і прослуховували дітей, і запрошували в школу. Я виявила бажання прийти, мене мама привела і з самого початку він нам здавався дуже строгим, через те, що справді, на репетиціях з самого початку зразу дисципліна і це все прививалося, але настільки дивно було, що спочатку така дисципліна, а потім перерва і він був як тато просто, кожному приділяв увагу, для дітей важлива була така турбота його. Таким він запам’ятався, більше викладачів таких на своєму шляху я не зустрічала».

ТЕТЯНА КРИВУНЧАК, випускниця дитячої хорової школи «Зоринка»

«Мене привела сюди бабуся, ще колись як Ізодор Олексійович працював в Кам’янці, то бабуся співала в нього в хорі і вона мені порадила, сказала, що це дуже хороша людина і так я сюди прийшла. Спочатку Ізидор Олексійович здавався дуже строгим, але в поїздках всіх він просто був, як тато».

У пам’яті своїх учнів Маестро, як  світла і добра Людина з великої літери, житиме завжди. Його досвід, настанови і  поради  стали для них неоціненним скарбом.

ТЕТЯНА КРИВУНЧАК, випускниця дитячої хорової школи «Зоринка»

«Завжди буде позитивним і ці його веселі історії, він нам розказував у всіх поїздках. Завжди лишаються тільки гарні спогади, я би ще сюди вернулася».

ХРИСТИНА ДОМАРАЦЬКА, випускниця дитячої хорової школи «Зоринка»

«І дітей би сюди привела».

Нагадаємо, Ізидор Доскоч був засновником та незмінний керівником дитячої хорової школи «Зоринка» понад тридцять років. Помер чоловік від тяжкої недуги на 77-му році життя. Світла пам’ять.

залишіть коментар