Тернопільщина відзначила 105 річницю з дня народження Ярослава Стецька

Автор:     Опубліковано: 19 Січня 2017 о 19:05    772 переглядів

19 січня 1912 року народився Ярослав Семенович Стецько. Відомий український військовий та політичний діяч, активний член ОУН. З нагоди 105-ї річниці з дня його народження, у Тернополі відбулися урочистості. Біля пам’ятника українському націоналісту відправили панахиду та поклали квіти.

ІГОР ОЛЕЩУК, старший науковий співробітник історико-меморіального музею політичних в’язнів 

«Ви знаєте, перед початком німецько-більшовицької війни, численна Петлюрівська еміграція, західноукраїнська в тому числі,  Організація українських націоналістів, хотіли використати ту війну для побудови цієї держави, тому була створена група на чолі з заступником голови Ярославом Стецьком, яка в перший день приходу до Львова, 30 червня 1941 року, проголосила незалежність Української держави, звичайно без дозволу німців. Крім цього, Ярослав Стецько дуже багато писав про більшовицьку систему і його в 1946 році вибрали головою антибільшовицького блоку «Народний» і цей антибільшовицький блок дуже багато зробив для повалення Російської імперії ».

На вшанування пам’яті Ярослава Стецька прийшло чимало людей. Були присутні і представники влади.

ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради

«Ця людина зустрічалась, свого часу, з провідними лідерами світу: меценатами, філантропами, громадськими діячами, політичними діячами, десятки країн проїхав з одною метою, щоб довести всьому світу, що є українці, що є Україна, що ця країна є окупованою і бореться з більшовицьким режимом за свою незалежність».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Надзвичайно важливо усвідомлювати  сьогодні, що покоління спадкоємців Ярослава Стецька, вони і далі народжуються на нашій Тернопільській землі. Сьогодні ці хлопці служать в рядах Збройних сил України, Національної гвардії і сьогодні захищають територіальну цілісність нашої держави на сході України. Нам приємно констатувати, що в нас є відновлена 44 артилерійська бригада, в нас відновлена Національна гвардія – це ті, які сьогодні захищають нашу державу».

Нагадаємо, 2017-й на Тернопільщині оголосити роком УПА та запланували чимало заходів, присвячених усім борцям за волю України.

 

залишіть коментар